SELIM Parti’li sedir üyeleri bile ANKAPARK hakkında suç duyurusunda bulunacak

“Tam bire bir boşlama ve iş bilmezlikle birlikte oluşdakika bir amme zararı var. ANKAPARK’ta oluşzaman bu kamu zararının tıpkı an evvel tespit edilerek, sorumlularının hak önünde adisyon vermesi lazım”- “ANKAPARK’ta oluşzaman zararın tam namına tayin edilmesi ve sorumluların cezalandırılması açısından oluşan amme zararının ödenmesiyle ilişik Cumhuriyet Altını Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız”

Ankara Büyükşehir Şehremaneti (ABB) Meclisi DOĞRU Öğür Ekip Başkanvekili Murat Köse, DOĞRU Tümen’li divan üyeleriyle ANKAPARK’ı gezdi.

Köse ve SELIM Parti’li ABB Divan üyeleri, benzeri süre otobüsle, daha sonradan da yürüyerek ANKAPARK’ta incelemede bulundu.

Daha bilahare gazetecilere açıklama yapan Köse, 2019 Mart ayında açıldığında ANKAPARK’ın yüz binlerce kişinin musahabe ettiği, Avrupa’nın genişlik büyük, dünyanın ise ikinci tematik parkı olduğunu, şartık ise hayalet bire bir parka dönüştürülmeye çalışıldığını söyledi.

ANKAPARK’a yapılan yatırımın, Ankaralıların milyonlarının, milli servetin çürütüldüğünü ve heba edildiğini dile getiren Köse, “Burada tamam tıpkısı boşlama ve iş bilmezlikle alay malay oluşdakika ayrımsız amme zararı var. ANKAPARK’ta oluşan bu amme zararının tıpkısı an önce tespit edilerek, sorumlularının adalet önünde hesap vermesi lazım.” dedi.

– “ANKAPARK’ın çökme kuzuluk getirilmesinin sorumlusu Yavaş’tır”

Köse, “Avrupa’nın arz büyük ana konu parkı yerine inşa edilen ve hizmete açılan ANKAPARK’ın enkaz ayla getirilmesinin sorumlusu Ankara Büyükşehir Şehremaneti Başkanı Mansur Yavaş’tır. ABB Meclisi’nde bire bir önerge vererek alt kurul yoluyla ANKAPARK’ta oluşan zararın kamu namına belirleme edilmesi ve sorumluların cezalandırılması açısından oluşan amme zararının ödenmesiyle ilişkin Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı hikâyelemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

2019 seçimlerinde CHP’den ABB Başkanı seçilen Yavaş’ın evvel işinin ANKAPARK’la uğraşmak olduğunu belirten Köse, şunları kaydetti:

“2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Uray Başkanı adayımız Sayın Mehmet Özhaseki kazansaydı, 2019 seçimleriyle birlikte SELIM Parti yerine biz büyükşehri yönetmeye devam ediyor olsaydık, ANKAPARK bu yıkı hale sağlık miydi? Bu sorunun cevabı o büyüklüğünde kemiksiz kim. Büyükşehir yönetiminde tığ devam ediyor olsaydık ANKAPARK, Avrupa’nın tıpkısı numaralı ana konu parkı olarak saat kabilinden çalışır, devamında dahi zooloji bahçesiyle bu arada tüm Türkiye’nin bildirme önemli değeri haline gelirdi.”

ABB yönetiminin çöküntü edebiyatı yaparak ANKAPARK’ı enkaza çevirdiğkayınbirader savunan Köse, “Sayın Yavaş, verdiği sözlerin hiçbirini tutamadığı kadar milli para kendisine inşa edilen ANKAPARK üzere böylesine devasa bir projeyi maalesef, siyasi hırsı uğruna devri sabık haline dönüştürerek yeryüzü azından bire bir bölümünü harabeye çevirmiştir.” değerlendirmesini yaptı.

– “Hırsızlık olayının yaşanması dahi anlaşılır ayrımsız kapsam değel”

Köse, Yavaş’ın yönetime geldiği 2019’dan bu yana ANKAPARK’taki oyuncaklar, havuzlar ve inşa edilen donanımların bunaltıcı zarar gördüğünü ve manzaranın herkesi üzdüğünü tabir etti.

Oyuncak ve donanımların bu süre içerisinde işletilmesi ayrımsız yana, arz azından çok süssüz tedbirlerle korunması gerektiğkayınbirader dile getiren Köse, ayrıca ANFA Güvenlik tarafından 24 saat masun kuruluş içerisinde hırsızlık olayının yaşanmasının bile anlaşılır bire bir uzanım olmadığını söyledi.

Ankara’dahi böyle tıpkısı alana ihtiyaç olduğunu tamlayan Köse, ABB DÜRÜST Fırka Divan Grubu yerine eksikleri tamamlanarak ANKAPARK’ın benzeri an önce gençlere, çocuklara hizmet vermesini istediklerini kaydetti.

ABB Başkanı Yavaş’ın çürüttüğü ANKAPARK’ı halka açtığını tabir eden Köse, şu değerlendirmelerde bulundu:

KAPAT X

“Ankara halkını buraya davet ediyorum. Sayın Yavaş burayı bir harabeye çevirmeye çalıştı amma esasen bile tüm zararlara rağmen burası ayakta. Sayın Yavaş’ın burayı bölüt açması ve gezdirmesi kendisi açısından utanç verici bir uzanım, tıpkısı taraftan halkın görmesi açısından de öyaşlı tıpkısı şey. ANKAPARK’la ilgilendiren münasebetsiz propagandayla bu arada bugüne büyüklüğünde azıcık küsurat Sayın Yavaş’ın inandırıcılığı üstelik bitmiştir. Sayın Yavaş, bugüne kadarki ifadeleriyle sadece geçmişi kötüleyerek bugüne gelmiştir, doğru düzgün benzeri projesi dahi yoktur.”

Köse, bir istifham üzerine, Yavaş’ın, ANKAPARK’ın çalıştırılmaması içmağara bile bile, isteyerek aynı gayreti olduğunu öne sürerek, “Mahkemeye veren, buranın boşaltılmasını isteyen ve süreci bu arkaç sokan Sayın Mansur Yavaş’tır.” dedi.

Share: