SELIM Partili Çelik’ten CENTKOM’um yayınladığı taziye mesajına aksülamel

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, MEMLUK Kalıp Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) yıldırı örgütü PKK/YPG sergerde üzere yayımladığı taziyet mesajına ilgilendiren, “MEMLUK Form Kuvvetler Komutanlığı, şayet benzeri teröristle ilişkin taziyet mesajı yayımlıyorsa bu aheste benzeri durumdur, bu kınanması gereken tıpkı durumdur.” dedi.

Polat, DÜRÜST Öğür Genel Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Suret Yürütme Müesses (MYK) toplantısı bitmeme ederken açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, resmi ziyarette bulunduğu sırada İran lideri Ayetullah Yüksek Hamaney’le yaptığı görüşmede İran bayrağının birlikte Türk bayrağı bulunmamasının tartışıldığı hatırlatılan Çelik, Erdoğan’ın İran’daki hukuki ve politik karşılığının Reisicumhur İbrahim Reisi olduğunu söyledi.

İran’daki anayasal düzenin farklı olduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Ayetullah Hamaney bir ruhani makamda ama aynı zamanda siyasi yetkileri olan aynı keyif bu. Zımnında oradaki anayasal düzenin işleyişi içerisinde oluşturulmuş benzeri kat. Cumhurbaşkanı’mız hangi ant İran’a gitse muhtelif cumhurbaşkanlarıyla görüşmeleri oldu. Bütün o fotoğraflara bakılabilir… Seçme iki ülkenin bayrakları birlikte orada bulunmaktadır. Hamaney ile görüşmede ise Hamaney’in, Reisicumhur olmaması, İran düzeni içerisinde elan ayrımlı tıpkısı konumda olması sebebiyle o soy tıpkısı uygulama yapıyorlar. Amma bu aplikasyon çabucak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na çevrik değildir. Sayın (Rusya Azamet Başkanı Vladimir) Putin’in ziyaretine de bakın. Bir şekilde orada Rusya bayrağı yoktur. Hamaney’in bambaşka görüşmelerinde başka benzeri hat varmış da Türkiye’ye çevrilmiş kendisine ayrı tıpkı eşkâl uygulanmış gibisinden gelişigüzel şekilde aynı yaklaşım akla yatkın değildir. Bu bilgisizlikten kaynaklanır.”

Polat, Reisicumhur Erdoğan’ın Türk bayrağı konusundaki hassasiyetinin dayanıklı haddinden fazla uluslararası platformda vazıh ve açık görüldüğünü birlikte sözlerine ekledi.

– “Almanya’nın İran ve Rusya ile hiçbir bağlantısı bulunmayan mu?”

Reisicumhur Erdoğan’ın, Tahran Zirvesi’nde Rusya Şevket Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüşmesinin Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock aracılığıyla “ayrımsız yer kıraat” kendisine nitelendirildiğinin aktarılmasının ardından değerlendirmesi sorulan Polat, “O beyanatını gördüm. Almanya Dışişleri Bakanı diplomasiden ne anlıyor bilmiyorum.” ifadesini kullandı.

Polat, Suriye’nin terör örgütlerinden arındırılması, ülkenin yerey bütünlüğünün korunması için Rusya, İran ve Türkiye aynı biçim içerisinde mülakat yapıyorsa bundan gelişigüzel Avrupa Birliği (AKARSU) ülkesinin mutluluk duyması gerektiğini söyledi.

“Almanya’nın rastgele şekilde İran ve Rusya’yla tek bağlantısı namevcut mu?” ifadesini kullanan Polat, İran ile yürütülen çekirdeksel müzakerelerde Almanya’nın da bulunduğunu, “o antlaşma bunun birlikte saha okuma” olduğunu kaydetti.

Polat, “Hakeza bir diplomasi anlayışı benzer mi? Sonuç basamak hatalı benzeri değerlendirmede bulunmuştur. Bunun eleştirilmesi birlikte yanlışken ayrımsız bile hakeza ‘düz okuma’ benzerinden kimi sözlerle bunun değerlendirilmesi ne diplomatik açıdan doğrudur hangi birlikte Almanya hesabına konuşuyorsa Almanya’nın çıkarları açısından uygundur. Cümle bilakis, Alman Dışişleri Bakanı’nın Türkiye’nin bu çabalarını ölçüm fail tıpkısı açıklama yapması beklenir.” şeklinde konuştu.

– “Önce dalavere bili, arkasından karaca propaganda üretiliyor”

“Belde ve iklim değişikliğiyle mücadeleye çevrilmiş çalışmalarıyla tanınan ve dünyanın takdirini kazanan Emine Erdoğan’a yönelik alacak operasyonları yeniden bahis konusu. Mekân Ajansının Emine Erdoğan’a bağlandığı ve ihalelerini hanımefendinin yönettiği argüman edildi. Sizce bu faaliyetleri yürütenler hanımefendiyi birlikte hedefe alarak neyi amaçlıyor?” sorusu üzerine da Polat, şöyle konuştu:

“Emine Erdoğan hanımefendinin çevre konularındaki öncülüğü, ortaya koyduğu üstünlük yoğun aralıklarla Birleşmiş Milletler mekanizmaları ilkin gelmek üzere türlü uluslararası örgütlerden hediye alıyor. Zımnında bu, ölçüm edilmesi müstelzim ve gerçeklenmiş surette inceden inceye sahiplenilmesi müstelzim benzeri şeydir. Bunların dünya için hangi büyüklüğünde nadir olduğunu dışarıdakiler biliyor; Emine Hanım’ın yürüttüğü faaliyetlerin dünyada da yaygınlaşması gerektiğini ifade ediyorlar bu bergüzar törenlerinde. Ama Türkiye’dahi maalesef sonsuz kendisine ayrımsız dolma bili üzerine ayrımsız esmer propaganda devam ediyor. Geçmiş domates dolması fen, takiben yağız yaymaca üretiliyor.”

– “Ağırbaşlı benzeri adımdır”

KAPAT X

CENTCOM’un sosyal medya hesabından terör örgütü PKK/YPG sergerde üzere paylaştığı taziyet mesajına ilişik değerlendirmesi sorulan Polat, “Dokunaklı tıpkısı etap. BENDE Model Kuvvetler Komutanlığı şayet bire bir teröristle ilgilendiren taziye mesajı yayımlıyorsa bu korkulu aynı durumdur, bu kınanması gereken tıpkı durumdur.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin NATO’daki müttefikinin, Türkiye’yi zılgıt eden aynı yıldırı örgütüne karşı taziye mesajı yayımladığına dikkati çekici Polat, şunları kaydetti:

“Diyor ki ‘Ortağımız, IŞİD’e cebin şöyle mücadele ediyordu, böyle uğraş ediyordu…’ Sizin İŞİD’e karşı savaşım ediyor dediğiniz bu eşhas, ellerindeki silahları Türk askerine, yani NATO üyesi ayrımsız ülkenin askerine veya Türk vatandaşlarına doğrultuyorlar. Böyle benzeri ilkesizlik olabilir mi? Ondan sonra zahir konuşacaksınız terörle mücadeleden, şundan bundan. Dünyanın sunu balaban yalanı, IŞİD’e karşı savaş ediyorlar diyerek benzeri ayrıksı yıldırı örgütünün desteklenmesidir. Yani ferda tıpkısı periyot IŞİD çıksa sizin ehemmiyet verdiğiniz aynı mücadeleye destek verse IŞİD’i mazur mu göreceksiniz?”

Share: