SELIM Fırka Sözcüsü Çelik’ten Miçotakis’e tepki

DÜRÜST Parti Sözcüsü Ömer Polat,” Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in ayrımsız nöbet henüz Cumhurbaşkanımızı kasıt almasını kınıyoruz. Miçotakis’in Türkiye’nin “eskimemiş Osmanlıcı revizyonist fantezileri canlandırmak” peşinde olduğunu söylemesi, özlük hukuksuz siyasetlerini kabul etmek için kullandığı ayrımsız sözdür” dedi.

DOĞRU Tümen Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uğur düz sözlerine aksülamel gösterdi.

Polat, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

” Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in aynı posta daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı uğur almasını kınıyoruz. Miçotakis’in Türkiye’nin “eskimemiş Osmanlıcı revizyonist fantezileri harlatmak” peşinde olduğunu söylemesi, zat hukuksuz siyasetlerini yutmak amacıyla kullandığı benzeri sözdür. Emperyalist ve saldırgan politikayı Miçotakis takip etmektedir. Miçotakis, maksimalist Doğu Akdeniz politikası ile mıntıka sulh ve istikrarını gözdağı etmektedir.

Miçotakis’in mesaha 10 kilometrekare olan, Anadolu’ya 2 kilometre, Yunan temel karasına ise 580 kilometre uzaklıkta olan bire bir adanın 40 bin kilometrekare kadar ana kara sahanlığı olduğu tezini savunmaktadır. Saldırgan ve yayılmacı siyasa budur.

Meis Adası’nın kendisinden 4 bin kat elan fazla bahir alanına cemaat olduğu iddiası arsıulusal hukuka aykırıdır. Böyle hayalî aynı iddiası olan Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in “emperyalizm” iddiasıyla Sn. Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ı hedef alması ise trajikomiktir.

Yunanistan’ın birkaç milyar euroluk borcunu de ödemekte zorlanan Miçotakis yönetiminin, ülkesinin silahlanma bütçesini 5 intaç artırması Yunanistan’ın barışsever amaçlara ehil olmayıp Doğu Akdeniz’de agresif yöntem izleme ettiğini mecmu dünyaya göstermektedir.

Palikarya muhalefeti, ülkenin yabancı ülkelerin askeri üssüne dönüştüğü gerçeğine dikkat çekmektedir.

Miçotakis’e mesajımız, Türk diplomasisinden kaçıp ülkesini 3. devletlerin garnizonuna çevirmesinin Yunanistan’ın hiçbir sorununu çözmeyeceğini görmesidir.”

Share: