SEDDK’den Azamet Destekli Ticari Algı Sigortasına ait deklarasyon açıklaması Açıklaması

Sigortacılık ve Hususi Tekaütlük Aranjman ve Denetleme Kurumunca (SEDDK) bugünkü Resmi Gazete’birlikte yayımlanan Kerem Destekli Ticari Takanak Sigortası Sistemini düzenleyen tebliğe ilgili, “Çap Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemine eklediğimiz bakir nişane ile KOBİ’lerin faaliyetlerini yükseltmek amacıyla ihtiyaç duydukları krediye ulaşımlarını kolaylaştırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

SEDDK’nin Cesamet Destekli Ticari Matlup Sigortası Sisteminin Tarife ve Talimatları ile Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Tebliği Resmi Gazete’bile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konuya ilgilendiren SEDDK’den yapılan açıklamada, Ululuk Destekli Ticari Takanak Sigortası ile KOBİ’lere destek olmaya devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere düz verildi:

“Zaman bakımından uygulamaya aldığımız Ihtişam Destekli Ticari Matlup Sigortası Sistemi ile KOBİ’lerin Ticari Faaliyetlerine Müteveccih Çap Destekli Ticari Takanak Sigortasına, sektörde aşina adıyla DDAS’a, ekleme yerine ‘KOBİ’lere Finansman Sağlanmasına Yönelik Kerem Destekli Ticari Alacak Sigortası’, sigortacılık ve bankacılık sektörüne kazandırılmıştır. 2019 yılından bu yana KOBİ’lerin ticari alacaklarını güvence altına ahzetmek kanalıyla takanak riskinden uzaklaşıp ticari faaliyetlerine daha dolgunca odaklanmalarını sağlıyoruz. Deminden ise Kerem Destekli Ticari Matlup Sigortası Sistemine eklediğimiz kullanılmamış im ile KOBİ’lerin faaliyetlerini yetiştirmek amacıyla gerekseme duydukları krediye ulaşımlarını kolaylaştırıyoruz.”

Bahsi sabık herhangi bir iki ürünün de 2021 yılında kurdukları Hususi Riskler Dalavere Merkezi marifetiyle sunulacağı aktarılan açıklamada, Izzet Destekli Ticari Takanak Sigortası Sistemi’nde verilen ürünler ile KOBİ’lerin ticari hayatta finansal yerine daha hayat dolu şekilde saha almasının hedeflendiği bildirildi.

Share: