Şebinkarahisar Belediye Reisi Yılancı toprağa verildi

Cenazeye katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: “Kere arkadaşımızı kaybettik, mecmu camiamızın başı sağ olsun. Cumhurbaşkanımızın başlangıç sağlığı dileklerini birlikte bu vesileyle benzeri öğün daha iletiyorum”- YANLIŞSIZ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Nurettin Canikli: “Bize vasiyeti vardı ‘Ego her şeyi tamamlayamadım, ara sıra şeyler sakim kaldı’ diye niteleyerek, biz dahi vasiyetini bittabi her şeyi yerine getireceğiz inşallah”

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Giresun’un Şebinkarahisar ilçesi Belediye Başkanı 51 yaşındaki Şahin Yılancı, toprağa verildi.

Naaşı Şebinkarahisar’a getirilen Başbuğ Yılancı amacıyla Şebinkarahisar Belediyesi uğrunda tören düzenlendi.

Törene katılan SELIM Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Nurettin Canikli, kardeşi, sorun arkadaşı, sefer arkadaşı Atmaca Yılancı’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Yılancı’nın tek sevdasının Şebinkarahisar’a gitmek olduğunu belirten Canikli, birlik hayatının hizmetle geçtiğini, el için çalıştığını rapor etti.

Canikli, Yılancı’nın kardeşinden farkı olmadığını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“en üst cumartesi günü hastanede görüştük, konuştuk, ayağa kalktı, şakalaştık. Benim ayrılmamdan sonra pahal bakıma kaldırıldı. Tıbbın tekmil imkanları kullanıldı ama takdir, Rabbimin takdirinin önüne terhis etmek kabil değil. Acımız çok büyük. Bu toprakların yetiştirdiği kararlı, ilkeli kahraman evlatlardan biriydi. Şebinkarahisar böyle bir evladını kaybetti. Ama ayrıksı taraftan çok şişman tıpkısı beşer ve iz bıraktı. Şebinkarahisar’ı memleket yapamadı ama görüntüsü itibarıyla şehircilik itibarıyla Şebinkarahisar’ı aynı site görüntüsüne kavuşturdu. Bize vasiyeti vardı ‘Ben değme şeyi tamamlayamadım, gâh şeyler sakat kaldı’ diye, biz bile vasiyetini bittabi herhangi bir şeyi hesabına getireceğiz inşallah.”

Giresun Valisi Enver Ünlü ise Yılancı’nın çok sevdiği aynı şehremini olduğunu anlatım ederek, “Şebinkarahisarlı hemşehrilemizle alay malay parklarıyla, bahçeleriyle, meydanlarıyla süfli çokça güzelce tıpkısı şehir inşa etti. Şebinkarahisarlıların gönlüne padişahlık kurdu, çok elan adamakıllı hizmetler yapacaktı amma maalesef kısmet bu kadar. Allah sevdiği kulları yanına er alıyor deyip teselli bulacağız. Tanrı nadir ailesine, zer personeline, sevenlerine sabırlar versin.” dedi.

Buradaki törenin arkası sıra Yılancı’nın naaşı site meydanındaki Tekışık Camisi’hangi getirildi. Yılancı üzere nısfınnehar vakti İl Müftüsü Ramazan Topcan eliyle cenaze namazı kılındı.

Cenazeye katılan SELIM Parti Umumi Başkanvekili Binali Sebep, burada yaptığı konuşmada, Atmaca Yılancı’nın memleketini ve milletini dost biri olduğunu dile getirerek, “İşte sonuç yolculuğunda de bu mahşeri hareketli, onun ne kadar dostu olduğunu, ne büyüklüğünde sevildiğini benzeri yol elan bize gösteriyor. Rabbim onu bizden haddinden fazla seviyor, onu özlük katına aldı.” diyerek konuştu.

Yılancı’nın yakalandığı hastalığa karşın tek zaman başkaldırma etmediğini tamlayan Sebep, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün moralini faziletkâr tuttu, her şeyin Tanrı’tan geldiğini önceki günden car etti ve o sükunetini vikaye etti. Tabii hepimizin hakeza tıpkısı haset var, bu vesileyle engin yakından bugün Delice kardeşimizin cenazesine akmak amacıyla buraya gelen tamlık kardeşlerimizden Allah razı olsun. Ego bu vesileyle Şebinkarahisar halkının başı sıhhatli olsun diyorum. O bizim sefer arkadaşımızdı, kez arkadaşımızı kaybettik, tamam camiamızın başı salim olsun. Cumhurbaşkanımızın ser sağlığı dileklerini dahi bu vesileyle bir yol elan iletiyorum.”

Sebep, ülfet ettiği Başbuğ Yılancı’nın kendisine yazdığı, “Sayın Başkanım, tedavi sürecimin ilk evresinde sizin sesinizi istihbar etmek benim amacıyla çok şişman maneviyat kaynağı oldu. Göstermiş olduğunuz ilgiyle ilginiz ve nezaketiniz için en kalbi şükranlarımı sunu ediyorum, gür kim varsınız, ferah ki bizimlesiniz, esenleme ve saygılarımla Atmaca Yılancı” notunu paylaştı.

Binali Sebep, Yılancı’ya Allah’tan rahmet, ailesine, babasına ve kardeşlerine ser sağılığı diledi.

Konuşmanın peşi sıra Yılancı’nın cenazesi Avutmuş Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.

KAPAT X

Cenazeye Uran ve Uygulayım Bilimi Icra Vekili Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Erzincan Valisi Mehmet Aşıramento, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, DÜRÜST Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, DOĞRU Tümen İstanbul Saylav Hasan Turan, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Arı Aygün, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmayan Birey, DOKAP Kesim Kalkınma İdaresi Başkanı Melik Gültekin, DOKA Umumi Sekreteri Onur Adıyaman, Şebinkarahisar Kaymakamı Faruk Akıllıca, AK Öğür Giresun İl Başkanı Kenan Lezzetli, DOĞRU Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, ilçe belediye başkanları, kaymakamlık kaymakamları ve vatandaşlar katıldı.

Evli ve üç yavru babası Delicesine Yılancı, 2009 yılından bu yana Şebinkarahisar Uray Başkanlığı görevini sürdürüyordu.

Share: