Sayaçlara engelleme fail şüpheliler yakalandı: 10 milyon TL amme zararı engellendi

Hayatiyet, gaz ve akarsu sayaçlarını yöntemsiz kullandıkları belirlenen 110 ev ve 3 hareket yeri sahibi için sormaca başlatıldı

İstanbul’da neşelilik, gaz ve su sayaçlarına müdahalede bulunarak amme kurumlarını zarara uğrattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kaba adliyeye irsal edildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Yazıhane Müdürlüğü Jandarma Yanlışlık Araştırma Timi (JASAT), şehir genelinde gaz, faaliyet ve akarsu sayaçlarına yolsuz yöntemsiz müdahale ederek amme gelgel ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık suçunu işledikleri belirlenen 2 zanlıyı takibe aldı.

Gaziosmanpaşa’da planlı operasyonda şüphelilerden biri cürmümeşhut, diğeri ise evinde gözaltına makbuz.

Zanlıların işlem yaparken kullandıkları doğal gaz sayacı, sızdırmaz pense, 44 bakir ve 34 çıkacak mühür, 3 tornavida, maket bıçağı, İngiliz anahtarı ve cep telefonu ele geçirildi.

Şüpheli F.E. ve V.E. jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edildi.

Öte yandan sayaçları yöntemsiz kullandıkları belirleme edilen 110 mesken ve 3 hareket yeri sahibi hakkında sormaca başlatıldı.

bahis konusu operasyonlarla İstanbul’da yıllık kısaca 10 milyon liralık kamu zararı oluşmasının engellendiği bildirildi.

Share: