Sahibinden.com’a rakiplik soruşturması açıldı

Rakiplik Müesses, Sahibinden Bilgelik Teknolojileri Paz. ve Tic. YEMEK (sahibinden.com) için, “hayatiyet gösterdiği pazardaki hakim durumunu kötüye kullandığı” iddiasıyla anket açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumunun genel ağ sitesinde yayımlanan duyuruya bakarak, şirketin taşınmazlar ve açar mir ile kiralama hizmetlerine yönelik devir içi ortam hizmeti pazarlarında cemaat olduğu bilgili durumunu lüks kıymet uygulamak kanalıyla kötüye kullandığı iddiası üzerine ölçülü civar araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Civar araştırmada elde edilen bilgelik, doküman ve yapılan tespitleri konuşma fail Rakiplik Yerleşmiş, bulguları gösterişli, yeterli bularak Sahibinden Bilgelik Teknolojileri Paz. ve Tic. ATLATMAK için sormaca açılmasına karar verdi.

Mavera yandan, duyuruda, söz konusu kararın brifing içerikli olduğu ve hakkında anket açılanların Rekabetin Korunması Üzerine Yasa’u ihlal ettikleri, ilgilendiren Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile yüz yüze kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamayacağına bel edildi.

Share: