Sağlıkta, eğitim bilimi mazereti tayinlerinde zaman sınırlaması var mı?

İller arası atama sonuçlarını tahrip edenler üzere 1 yıllık bekleme süresi varolduğundan, terbiye durumu mazeretine binaen atama talebinde bulunulamaz.

Soru: Ego 4/A kadrolu olarak Erzurum’bile hemşire yerine fariza yapıyorum. İzmirli olduğum üzere Ilkgüz ayı iller arası tayinle üstelik İzmir iline yeğleme yaptım amma bire bir yandan de Uşak üniversitesinde dört almanak afiyet yönetimini kazanmıştım İzmir’e mail diye niteleyerek yetişek durumu ile yakına başvurmak istiyordum. Deminden ego Eylül ayı iller arasına dilekçemi verdim 4 Ekim’da belli olacak ama olmama ihtimali bile var şuan eğitim durumu dilekçemi vermedim eğer İzmir olmazsa yetişek durumu dilekçem amacıyla mahsus beş altı sınırlaması var mı? O sureyi kaçırıyor muyum diye düşünüyorum. Bide 4 ekimi beklemeden yetişek dilekçemi üstelik göndersem sorun tamam mu yoksa beklemeli miyim beni aydınlatabilir misiniz bilginiz varsa. Şimdiden haddinden fazla teşekkür ederim.

Yanıt: Esenlik Bakanlığı Nasıp Ve Göçüşme Yönetmeliğinin 26.maddesi (g) bendinde; “Esenlik ile ilişik tıpkısı alanda arz beş altı dört almanak örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, tahsil süresi ile vabeste girmek kaydıyla, tahsil gördüğü yere, bir defaya mahsus başlamak için atanabilir.” denilmekte ve terbiye durumu vesile tayinlerinde müracaat üzere anlaşılan berenarı sınırlaması yapılmamıştır.

Eğitim Durumundan Nasıp İsteyen Esenlik Personelin Ilgi Etmesi Müstelzim Hususlar;

1- Sağlıkla ait Sunu az 4 yıllık tahsil gördüğünü belgelendirmek (Mektepli Belgesi)

2- Çalışkan dönem öğüt kaydını yapmış başlamak

3-Tahsil Gördüğü İle öğrenim tayini ile ilk defa atama başvurusu yapıyor almak

4-Arzuhâl ile başvuru (Kadrosunun Bulunduğu İl Müdürlüğü Yoluyla)

Değerlendirme; Eylül Dönemi İller arası nasıp sonuç öncesi ve sonrası, terbiye durumu vesile tayin başvurusunda bulunmanızda ilgilendiren yönetmelik gereği değme bariyer yoktur. Şartları taşıdığınız sürece istediğiniz ant yetişek mazereti tayinine başvurabilirsiniz. Ancak İller arası düzlük değişikliği ile atanıp, atamayı tağyir ettirdiğiniz taktirde vesile tayinleri dış ayrımsız yıl süre ile iller arası yer değiştirme kurasına başvurunuz kabul edilmeyecektir(2019 Ilkgüz Dönemi Atama Kurası Özellik:10).

Share: