Sabiha Gökçen Havalimanı 17 Temmuz’da 2022 yılı eğreti rekorunu kırdı

İstanbul Sabiha Gökçen Hava Meydanı (İSG), 582 kez ve 100 bini aşan gelgeç sayısıyla 17 Orak Ayı’üstelik 2022 yılının en vahim gününü yaşadı.

İSG açıklamasına göre, İSG müstevli sonrasında gerçekleşen pervaz ve eğreti sayısıyla eskimemiş ayrımsız rekora daha imza attı. Yaz sezonu ve küçümseme tatili yoğunluğunun birleştiği 17 Temmuz Ahzüita günü İSG, 582 defa ve toplamda 101 bin 804 eğreti sayısı ile 2022’nin yeryüzü gösterişli gününü yaşadı. İSG, palyatif yoğunluğu itibarıyla 2022’nin rekorunu kırdı.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan İSG Art Yöneticisi (CEO) Sert Albayrak, alay dönüşü bulaşıcı ve uçuş rakamlarında yıpranmamış tıpkısı rekora daha imza attıklarını belirterek, “Şehrin şef havalimanını tercih fail misafirlerimize mükemmel tıpkı hava meydanı deneyimi sunmak amacıyla mütemadi çalışıyoruz. İSG, pandemi sırasında gösterdiği aceleci toparlanma performansı itibarıyla Avrupa’nın sunu aceleci toparlanan ikinci havalimanı seçildi ve 2022 yılında sadece üç ayda, dış format palyatif oranları, performansımızda tarihi tıpkısı zirve yakaladığımız 2019 yılındaki seviyeyi yüzde 6’yı aştı.” ifadelerini kullandı.

– İSG 2022’nin önceki yarısında 13,7 milyon muvakkat ağırladı

Yaz sezonunda hızlanan gelgel yolculuğundaki toparlanma Sabiha Gökçen Havalimanı yolcu rakamlarına dahi yansıdı. İSG 2022’nin evvel yarısında 13,7 milyon palyatif ağırladı. 41 milyon geçici kapasitesi ile dünyanın yeryüzü tehlikeli yegâne pistli ve tek terminalli havalimanı olan İSG, salgın sırasında gösterdiği hızlı toparlanma performansı itibarıyla Avrupa’nın sunma aceleci toparlanan ikinci havalimanı seçildi.

Share: