POMEM’e alınacak 10 bin mektepli adayı için ön başvuru süresi sona eriyor

Polis Güçleri Akademisi Başkanlığı Polis Çığır Eğitim Merkezlerine (POMEM) lisans mezunu 5 bin 120 ayvaz, 1280 kadın, önlisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın oluşmak için 8 bin mektepli alınmasına yönelik yöre referans süresi zaman sona erecek.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Güçleri Iz Yetişek Merkezlerine (POMEM) 8 bini lisans, 2 bini civar lisans mezunu 10 bin mektepli alınmasına müteveccih dolay referans süresi bu geceleyin sona erecek.

POMEM’e alınacak mektepli adayları üzere 27 Aralık’ta başlayan yöre başvuru süreci, saat 23.59’da tamamlanacak.

Adaylar, “http://www.pa.edu.tr” adresinden e-Büyüklük şifresiyle giriş yaparak namzet tespit yöre başvurularını yapabilecek.

– 10 bin mektepli alınacak

Polis Akademisi Başkanlığına sadık Polis Meslek Terbiye Merkezlerine yöre lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen ancak dışındaki yükseköğretim kurumlarından 8 bini lisans (6 bin 400 eş ve 1600 eş), 2 bini yöre lisans mezunu (1600 eş ve 400 eş) mecmu 10 bin mektepli alınacak.

Martir yahut vazife malulü olanların âdem yahut çocukları belirlenen kontenjana dahil edilmeyecek.

POMEM’e ÖSYM aracılığıyla lisans mezunları üzere yapılan 2020 yahut 2021 yılı Kamu Görevlisi Berceste sınavlarının birinden P3 nokta gibi bildirme bir iki 60, dolay lisans mezunları üzere yapılan 2020 yılı Kamu Görevlisi Güzel Sınavı P93 fakül kabilinden en birkaç 65 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Güçleri Meslek Yetişek Merkezleri Antre Yönetmeliği’nde belirtilen şartları haiz adaylar başvurabilecek.

Yönetmelikte saha alan “Ön başvurusu alınan erkek ve avrat adaylar değişik tutmak için yer erdemli puandan en bağan puana makul sıralanır ve o dönme amacıyla alınacak erkek ve eş öğrenci kontenjanının on katına büyüklüğünde namzet bizzat müracaatta çıkmak amacıyla çağrılır. Martir ve işlev malulü eş yahut çocukları üzere bu egemenlik uygulanmaz.” hükmüne istinaden yöre başvurularını eden adaylar, imtihan ücreti ödemeyecek.

28. Çağ POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya doğruluk kazanan adaylar için referans ecir ve adisyon bilgileri, Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

Sınavlarda başarı göstererek Polis Güçleri Meslek Eğitim Bilimi Merkezlerinde eğitim gören ve eğitimin böylecene sükse sağlayan adayların polis memuru adına atamaları yapılacak.

bahis konusu alıma ilişik imtihan takvimi, Polis Akademisi Başkanlığının resmi genel ağ sitesinden (www.pa.edu.tr) zar edilecek.

Antrparantez adaylara posta yoluyla veya değişik bildirişim araçlarıyla tebligat yapılmayacak.

Share: