Polislerin cerrahi müdahale tazminatları eşitlendi

İçişleri Bakanlığının 15 Mayıs’ta gönderdiği resmi yazıya bakarak polislerin işler tazminatları eşitlendi

3 Mayıs’ta sitemizden yaptığımız ve Kritik bölgelerde görev fail polislerin operasyon tazminatına tepkili oldukları yönündeki haberden sonradan, cerrahi müdahale tazminatları mevrut sonuç yazıyla alay malay 1.bölge illerdeki personele fiyat yerine yansıyacak. Bu sayede polisler arasında huzursuzluk yaratan tutar farklılığı bertaraf oldu. 2,3 ve 4. toprak illeri bulunan durumdan etkilenmediği amacıyla düzenleme yapılmadı.

375 dar Kanun Mesabesinde Kararnamenin 28.maddesinin (A) fıkrası göre 27 Nisan 2018 tarihli Başvekil oluru ile yürürlüğe konulan Özel Harekat ve Faaliyetler tazminatına ait esaslara yapışık cetvelde Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarındaki tekmil personel bölümüne ait katsayı artışı ile gelişigüzel 1.derece nazik 14 ilde çalışan tamlık personel vahit farketmeksizin bilcümle ödence alacak.

Emniyet Umumi Müdürlüğü’nün 15 Mayıs 2018 tarihinde ilişkin birimlere gönderdiği resmi abece ile birlikte eskimemiş düzenleme yapılarak galiba birimlere tanınan ayrıcalık sonuç bularak binlerce polisin yaşadığı mağdurluk giderilmiş oldu.

Tazminatlar, bu ay zarfında 01.01.2018 tarihinden bahsetmek için 4 aylık geriye dönük olarak yatırılacak ve 31.12.2020 tarihine büyüklüğünde gelişigüzel 6 ayda tıpkısı yapılan şişkinlik bazlı artım ile beraber sürecek.

24 Eş 2018’de sitemizde kayran verdiğimiz 40 ile ilgilendiren cerrahi müdahale tazminatları şeklinde (https://www.memurlar.net/marifet/723993/40-ile-ait-2018-yili-önce-6-ay-ameliyat-tazminatlari.html) yer düzlük miktarlar katsayı bazında iline bakarak 1 ila 10 teklik değişkenlik gösterir namına günceldir

Polislerin, memurlar.net forumundaki paylaşımlarını soldurmak amacıyla tıklayınız.

Share: