Polis Güçleri Akademisi Başkanlığı veri sonrasında, POMEM duyurusunda tashih yaptı

Zaman, saat 14:00’te memurlar.net’te yer kayran haberde, POMEM 2. rezerv planlamasında, birçok erkek ve karı adayın planlamasının yapıldığının belirtilmemesinden âlem, adaylarda “kayırıcı mi yapılıyor?” algısı oluştuğunu belirtmiş ve şüphe uyandıracak işlemlerden ırak durulması gerektiğine ilgi çekilmişti. Polis Güçleri Akademisi Başkanlığı, 30 Ekim’deki açıklamasını, olgun sonrasında güncelleyerek kadın ve koca sayılarına saha vermiştir.

Memurlar.net’te bugün yayımlanan haberde, Polis Güçleri Akademisi Başkanlığının, POMEM sakınım adayı planlamasında yaptığı değişikliğin falsolu anlaşılmalara posta açtığını belirtmiştik. Reislik, teamüllerin bilakis, 2. POMEM sakınma planlamasında, erkek/avrat aday sayısını açıklamamıştı. Bu genişlik bazı adaylarda, “aradan sakınma aday mı alındı”, “piston mi yapıldı” sorularının sorulmasına kez açmıştı.

Memurlar.net’te saha düz değerlendirmede, “adam iddialarının bu büyüklüğünde kalın akla geldiği ülkemizde, kararsızlık uyandıracak iş ve işlemlerden ırak durulmalıdır” denilmişti.

Riyaset, zaman akşam ezanı saatlerinde duyuruyu güncellemiş ve ayvaz/kadın aday sayılarına vadi vermiştir.

İŞTE ESKİ VE YENİ DUYURLAR

Share: