Petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Vücut ve Ten Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Havari, ülke genelinde cümbüş gösteren petshopların Kasaplar Odası’na bağlandığını açıkladı.

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Cilt ve Cilt Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Apotr, gücük süre önce yayınlanan bir tamim ile faaliyetleri federasyonlarına bağlanan petshoplarla ilişkin açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı olan Yardımcı, “Bakir sistemde petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı. Yıpranmamış pres açacak olanlar bundan sonra bize müracaat yapacak. Eski açanlar bir şekilde devam edecek. Biz dahi bunların sorumlusuyuz. Bizim alanımız hayvan bilimi olduğu için, bunlar da hayvan kısmına girdiği amacıyla ondan birleştirildi. Petshopları toparlamak birlikte mebzul tıpkı molekül. Dizge mesleğini yapsın” diyerek konuştu.

“Denetleniyor”

Petsholarda kedi, köpek satılmasının daha sağlıklı ve güvenli olduğunun altını çizen Apotr, “Filhakika internetten hayvan satışının önüne geçilemiyordu. Petshoplar denetleniyor. İnternet üzerinden yapılacak olan efsanevi satışları zahir denetlenecek?” dedi.

Share: