Pençe-Saika Harekatı’nda martir sakıt 4 korucuya veda edildi

Irak’ın kuzeyinde planlı Pençe-Yıldırım Harekatı’nda şehit düşen 4 düzenlilik korucusu, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde toprağa verildi.

Irak’ın kuzeyinde ölçülü Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölen terör örgütünün saldırısı sonucu düzenlilik korucuları Avdi Demir, Kemal İmece, Bülent Vermez ve Veysi Sebik şehit düştü. Şehit güvenlik korucularının cenazeleri, Hakkari’de yapılan törenin ardından helikopterle Şemdinli ilçesine getirildi. Düzenlenen törende şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları tören mangası vasıtasıyla alana getirilerek, arı geçmişleri okundu. Cenaze namazının kılınması ve yapılan duanın arkası sıra şehit asayiş korucularından 8 bala babası Eksiksizlik İmece (45) ile 3 çocuk babası Avdi Çipo’in (28) naaşları Oğuraçan mezrasında toprağa verilirken, Bülent Vermez ve Veysi Sebik ise Şemdinli Asrı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Şehit yakınlarının yaş döktüğü törende, şehitlerin evleri ile köy girişine Türk bayrakları asıldı.

Cenaze törenine Şemdinli Kaymakamı Muhammet Tuğgeneral, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Hafi, martir yakınları ve çokça sayıda vatandaş katıldı.

Share: