Pakistan Senatosu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nobel Barış Ödülü’ne adaylığına bindi

Pakistan Senato’su, Rusya- Ukrayna Savaşı’ndaki hareketli rolünden belde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Nobel Sulh Ödülü’ne namzet gösterilmesine destek verdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Rusya-Ukrayna Savaşı’nın sona ermesi üzere gösterdiği üstün çabalardan belde Nobel Hazar Ödülü’ne namzet gösterdiklerini söylemesinin arkası sıra önce destek Pakistan’dan geldi. Pakistan Senatosu de “Ukrayna krizini çözme çabalarından” âlem Reisicumhur Erdoğan’ın adaylığına bindi verdi. Pakistan Senatosu Başkanı Muhammed Merbut Sanjrani Nobel Komitesi’ne yazdığı mektupta, “Rusya-Ukrayna Savaşı birden yekpare dünya amacıyla felaketle sonuçlanabilecek tıpkı nükleer fışkırma noktasına dönüşmüştü. Cumhur Reisi Erdoğan, çabaları, herhangi bir iki tarafla de zamanında ve etken şekilde yaptığı görüşmeler ile bir tane başına toptan bire bir felaketi önledi” ifadelerini kullandı.

Sanjrani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Rastgele zaman yalnız ülkesinin değil, bölgenin ve dünyanın refahı için çabalayan mahiyet tıpkısı kerem adamı ve reis” olarak tanımladı. – İSLAMABAD

Share: