Özlük alanında KPSS birincisi olan öğretmen açıkta kaldı

2020’üstelik Türkiye birincisi olan Aysel Şahin, çıkışlı olduğu Fransızca öğretmenliğine kontenjan açılmayınca açıkta kaldı

KPSS’ye giren öğretmen adayları bu yıl 60 bin atama beklerken MEB’mağara 20 bin nasıp yapacağını duyurdu. 20 bin atamaya reaksiyon gösteren öğretmenler mülhak nasıp yapılmasını istiyor. 2020’da Türkiye birincisi oldu fakat kontenjan olmadığı için açıkta artan Aysel Şahin 16 Eylül’e kadar nasıp yapılmazsa puanının geçersiz olacağını ve sevgili açacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), 20 bin öğretmen ataması ile akıbet 17 yılın en düşük atamayı yapması, alanında birinci olan Aysel Şahin’i dahi dışarıde bıraktı.

Cumhuriyet’ten Eğlence Uyar’ın haberine göre, yıllardır tayin muntazır, Fransızca öğretmenliği alanında 2018’birlikte Türkiye üçüncüsü, 2019’da Türkiye ikincisi olan Şahin, atanabilmek için 2020’birlikte Türkiye birincisi oldu ancak kontenjan olmadığı içmağara açıkta kaldı. Eğçeri 16 Eylül’e büyüklüğünde sunma tayin yapılmazsa ve Fransızca öğretmenliği içmağara kontenjan açılmazsa, Şahin’mağara Türkiye birinciliği puanı geçerliliğini yitirecek. Cumhuriyet’e konuşdakika Şahin, 2019’dahi ikinci olmasına karşın atanamaması dolayısıyla çocuğuyla alay malay bakanlığa görüşmeye gezmek istediğkayınbirader ancak yolda gidiş geliş kazası geçirdiğkayınbirader kaydederek “‘Bir Numara olmaktan başka çarem namevcut, kızımın geleceği içmağara buna mecburum’ dedim. Yeri geldi çocuğdilek görmedim, öğüt çalıştım. Birinci oldum, sonuç esasen hüsran. Bakanlığı arayıp hastalık kontenjan verilmediğini sorduğumda, ‘Hiç mi kontenjan vermemişiz’ cevabını aldım” ifadelerini kullandı.

Share: