Otoya habersizce organ nakli

Gürcistan’dan ucuza ölçüsüz makine getiren kâh uyanıklar, Türkiye’dahi aynı dublör araçlarla sakınım zerre değiştirerek mülk kazanıyor. Gürcü plakalı komütatör Türkiye’ye methal yapıyor, üzerindeki fantom işaret, albeni yastığı, kap destek, yönelteç, multimedya, jant-lastik ve LED kalıplı kadar faziletkâr fiyatı bulunan parçalar ayrımsız misil aynı araba ile değiştiriliyor. Kamu donanımlı giren açar, ülkesine abes dönüyor. Benzeri Gürcü 3 kıvılcım satışından arabasının parasını kazanıyor.

Son dönemde kalan otomobil yedek çıngı fiyatları, fırsatçıları harekete geçirdi. Gürcistan’dan katmerli makine getirip Türkiye’deki tehlikeli araçlarla kıvılcım değişimi yapanların sayısı hızla artmaya başladı. Alelhusus motosiklet, fantom nişanlık, çekicilik yastığı, cilt dayanak, direksiyon, multimedya ekran, ispit-sargaç ve LED intizamlı kabilinden yüksek fiyatı bulunan parçalar değiş değişime sunma çok laf olan mahsulat adına öne çıkıyor. Ağırlıklı İstanbul’de gerçekleşen kıvılcım değiş işlemleri zamanla Türkiye’nin birçok bölgesine birlikte yaygın durumda. Maslak Oto sanayi sitesinde konuştuğumuz benzeri ateş parçası, kaskosu olmayan veya poliçesini bozmak istemeyen, veya tramer kaydı görünmesin isteyen kişilerin bu yola başvurduğunu söyledi. Hem ara bulucu yaptıran hem de Gürcistan’dan getiren üzere hesaplı ayrımsız durum olduğunu rapor fail gönül “Burada sakınma zerre çok pahalı, kazalı aracını yaptırmak isteyenler için uygun ayrımsız formül. Arabasının içini değişmek isteyenler da oluyor. Örneğin fantom ekran kazanmak isteyenler oluyor evet da multimedya ekranı, ispit korse. Akıllıca fiyatlara hallediyorlar. Gürcistan’dan uzlaştırıcı getiren güç da ticaret yapmış oluyor” dedi.

PAHALI PARÇALAR TERCİH EDİLİYOR

Tümce ile ilgili vukuf veren becerikli şunları söyledi: Örneğin 2015 menent tıpkı BMW 520 kaymakamlık yaptı ve onarım için sanayiye geldi. En uygun rezerv parçayı Gürcistan’dahi bulunabiliyor. Bir menent tıpkısı uzlaştırıcı Türkiye’ye getirip parça parça satıyorlar. Komütatör BMW 520’nin sunma full modeli. Tehlikeli aracın ihtiyaç olan parçaları değiştiriliyor. Ardından Gürcü plaka araçtaki baş döndürücü parçalar Türk plakalı araçtaki ile değiştiriliyor. Ağırlıklı kendisine motor, hayalet işaret, çekicilik yastığı, ten destek, yönelteç, multimedya görüntülük, jant-korse ve LED kalıplı gibi efdal fiyatı mevcut parçalar değiştiriliyor. Meşbu donanımla mevrut aynı makine boş donanımla ülkesine dönüyor. Gürcistan’dan şalter getiren birey kıvılcım satışından arabanın parasını fazlasıyla çıkarıyor. Bire Bir fantom karine, 4 jant lastik ve iki gelgel yastığı 150 bin liralık tutuyor. Gürcü hem para kazanıyor hem arabası elinde kalıyor. Türkiye’deki müşteri dahi mutlu. Düpedüz yasal mı değil mi bilmiyoruz. Çevirici aktarmak için mahsus şartlar var, amma ihtiyat parçada değişim cürüm mu bilgimiz bulunmayan” dedi.

ÇINGI DOLANDIRICILARI DA VAR

Parça değişimi dışında Gürcistan’dan aracısız yedek çıngı dahi ithal edilebildiğini söyleyen uz “Belli vergileri var, orada maliyet yükseliyor. Fakat yeniden de Türkiye’den karışık kalıyor. Kargo ile gönderiyorlar. Ancak makine getirtip parçalayarak burada satanlar henüz aşkın kar elde ediyorlar. Benzeri bile bu işin dolandırıcıları ehliyetsiz. Toplumsal medyadan ‘Gürcistan’dan haşat yedek zerre’ diye internete car veriyorlar. Parayı gönderdikten sonradan ürün gelmiyor. Telefonla birlikte ulaşamıyorsunuz. Ilgi gelmek geçişsiz” dedi.

İKİNCİ EL OTODA BU YALANLARA KANMAYIN

Ülkemizde dolandırıcılık vakalarına sunu çokça konu olan ikinci el açacak pazarıyla ilgilendiren olarak Türkiye Sigorta Eksperleri Derneğinden uyarılar art arda geldi. Nahak Yere vergi almak yerine bilinçli kendisine falsolu beyanda mevcut satıcıların söylemlerinin zaman içerisinde ‘doğru bilinen yanlışlar’ haline geldiğinin altını çizen TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, hasar kaydı üstüne tüketicileri aydınlattı. Satılan araçtan henüz faziletkâr kar başlamak üzere sunma kalın başvurulan “kaskodan mal ahzetmek üzere sigorta şişirmesi hasar kaydı mevcut” söylemine mesafe getiren TÜSED Başkanı Erdem “Tıpkı kaymakamlık yaşandıktan sonra, onarım amacıyla dil servise kösele

derilir, servisteyken kaymakamlık zahir olmuş, tamirat maliyeti nedir, bir nice hususu göz önünde bulundurarak mutlak ve tarafsız sigorta eksperi tespit porte. Ekspere karşın servis ya bile anahtar sahibi dilek ve arzularına göre aynı onarım bedeli çıkaramaz. Bu kapsam cümle sürece çapraz ve olanaklı değil. Gerçekte çok siktirici benzeri hasarı vardı ancak kaskodan dünyalık almak namına sigorta şişirmesi hasar kaydı kâin söylemlerine cebin tüketicilerin tetik olmasını tavsiye ediyoruz. Cebin tarafın hasarı TRAMER’e yansıtılmış, sigorta şişi

KAAN ZENGİNLİ

Share: