Osmaneli Belediyesi, can cüzdanından ortalık mı adayları eledi?

Bilecik Osmaneli Belediyesinin 10 yabanlık vazifeli alımında, haddinden fazla sayıda namzet efdal fakül almalarına rağmen, beş allahsız adayın girebildiği aday sınav listesine alınmadığını belirtmektedir.

Bilecik Osmaneli Belediyesi 10 Haziran 2021 tarihinde yayımladığı ilanla 10 mühendis, teknik adam, VHKİ, itfaiye aracı eri ve polis memuru alacağını duyurdu. Tıklayınız.

İlan metninde adayların, başvuru belgelerini, elektronik ortamda belediyenin osmaneli@osmaneli.bel.tr genel ağ adresine göndererek bile başvurabilecekleri belirtildi.

Ancak car metninde, icazet ve sürücü belgelerinin aslı, noter musaddak örneği veya belediyece tasdikli fotokopisi, zat cüzdanının ise aslı veya belediyece onaylanan fotokopisi isteniyordu.

Bir haddinden fazla namzet, belediyeye eş cüzdanının fotokopisini gönderdi ve belediyeyi arayarak fotokopiden yağlık sorun yaşayıp yaşamayacağını sordu. Adaylar, uray yetkililerinin ülkü olmayacağını belirttiğini rapor etmekte.

Sözlü sınava alınacak namzet listesi 26 Temmuz 2021 tarihinde açıklandı. KPSS puanları 80, 85 ve 90 olan adaylar listede saha alamazken 60 puanlı adaylar mühendis, teknisyen, alımcı, VHKİ, polis memuru, itfaiye aracı eri sıralamasında meydan aldı.

Memurlar.net forumunda yazışan bir çokça namzet hükümsüzlük yapıldığını belirtmekte ve belediyeden bire bir açıklama beklemektedir.

Birlik bu sorunların nedeni, elektronik ortamda aynı müracaat kurum sisteminin olmamasıdır. Şayet turkiye.gov.tr’den başvuru alınabilseydi, kafa koçanı ve diplomanın aslının istenmesine lazım olmazdı. Ancak hakeza tıpkısı bütün olmadığı üzere, Osmaneli Belediyesi yakın ile referans almış ve ortaya bu format çıkmıştır. Belediyenin, sonuçları açıklarken hangi adayı illet elediğine dair benzeri izah yapmaması de eksiklik iddialarının artmasına hastalık olmuştur.

Share: