Ordu’da helikopter ile trafik denetimi

Kalabalık’da bitirmiş ve emniyet birimleri ortaklaşa helikopter ile trafik denetimi gerçekleştirdi.

Ordu İl Uyanık Komutanlığı ile Ordu İl Itimat Müdürlüğü tarafından Kalaba- Giresun devlet periferi karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun daim ve ense düzeyde tutulabilmesi amacıyla helikopter ile havadan gidiş geliş denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde iyi şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleyen, uygunsuz şerit kullanan, ağır sıklet abdestbozan muhavvil, hatalı sollama ve mümasil izleme fail, karayolu üzerinde mecburi haller dışında duraklama ve park eden vesile sürücüleri taharri noktalarında görevli trafik jandarması timleri ve trafik polisi ekiplerine bildirildi. Aplikasyon noktalarında durdurulan sürücülere, cevvaliyet kurallarına uyulması, emniyet kemeri takılmasının önemi, ezgi halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile umumi gidiş geliş kuralları üzerine vacip tembihler ve bilgilendirmeler yapıldı.

Cıvıl Cıvıl İl Cingöz Komutanlığından yapılan açıklamada gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih helikopter ve dron ile havadan yapılan gidiş geliş denetimlerine önümüzdeki dönemde dahi devam edileceği belirtildi. – KARGAŞA

Share: