Ongunluk Partisi YİK Üyesi Mustafa Kamalak, partisinin Trabzon devlet kongresine katıldı

Kâm Partisi Faziletkâr İstişare Oturmuş (YİK) Üyesi Mustafa Kamalak, partisinin, dünyanın yeryüzü esaslı ve kuvvetli partisi olduğunu söyledi.

Kamalak, Karadeniz Beceri Üniversitesi Osman Turan Ekin ve Kurultay Merkezi’nde planlı Bahtiyarlık Partisi Trabzon 9. Kıytırık Kongresi’hangi katıldı.

Merhum Necmettin Erbakan’ın, milli düşünüm temsilcilerine bıraktığı arz koskocaman mirasın, düzenleme yapısı olduğunu belirten Kamalak, “Mazlum milletlerimizin imdadına koşacak kardeşlerim lacerem ki Karadeniz kolpo kolpo sahillere vuruyorsa sizler bile o şekilde kurum haritanızı masanıza koyacaksınız. Teşkilatınızda açıklık var mı, önce buna bakacaksınız. Eş, devlet, cahillik kolları hangi durumda, mahalle yönetiminiz var mı, eksiklik var mı, buralarda hiçbir eksiklik bırakmamak geçişsiz.” dedi.

Kamalak, Devlet Partisinin, dünyanın en köklü ve akva partisi olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Birileri eksilmiş, yapraklar sakıt cins amma unutmayın kim seçkin kışın böylecene tıpkısı ilkbahar vardır. Düşen yapraklar yerini yenilerine bırakabilir, on paralık tereddüdünüz olmasın. Bu manada 6 liderin bire bir masa etrafında bütün olması bence haddinden fazla makro benzeri hadisedir. Neden? Zira hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Merhum Erbakan Hocamız ömrünün sonuna akla yatkın şunu söylerdi, ‘Asla unutmayınız kim hepimiz bu milletin evlatlarıyız.'”

Mustafa Kamalak, Trabzon düzenleme mensuplarından seçime büyüklüğünde gece gündüz çalışmalarını birlikte istedi.

Konuşmaların peşi sıra yegâne listeyle gidilen seçimde, Şakir Şahintaş yer başkanı seçildi.

Kongreye, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, siyasal parti ve sivil dernek temsilcileri ile partililer katıldı.

Share: