Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Kederli görevde yücelme sözünde durdu

Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Vekil Yoğunluk Yanık’ın talimatıyla, 2022 yılı görevde yükselme ve şöhret değişikliği sınav ilanını yayımladı

Memurlar.net’te 11 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan haberde, Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı’nın, yılın ikinci yarısında, Icra Vekili Yoğunluk Yanık’ın talimatıyla, 2022 yılı görevde itila ve titr değişikliği imtihan ilanını yayımlayacağı belirtilmişti. Vekâlet beklenen ilanı yayımladı.

İşte Bakanlığın yayımladığı zar:

Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Görevde Yükselme ve Şan Değişikliği Imtihan Duyurusu

Bakanlığımız kalıp, dışarlık ve döner sermaye kadrolarında fariza yapan personelin hizmet gerekleri, değim ve kariyer ilkeleri ile bayrılık ve imtihan sonuçları asıl kırılmak aracılığıyla görevde itila ve şöhret değişikliğine ilişik öğrenim, dershane ve takım durumları gözetilerek görevde yücelme ve ün değişikliği sınavı yapılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU:

Görevde yükselme ve ün değişikliği sınavına müracaatlar; Bakanlığımız Personel Dalavere Sisteminde (PYS) kayıtlı bilgiler temel alınarak 29/07/2022 tarihinde başlayacak 08/08/2022 tarihinde düzentileme bitimi (Saat 18:00’de) sona erecektir.

SINAV TARİHİ VE YERİ:

Görevde yükselme ve ün değişikliği sınavı Bakanlığımız ile Ankara Üniversitesi Küşade ve Engin Terbiye Fakültesi ortada imzalanan tören düzeni hükümlerine göre 24/09/2022 tarihinde Saat:10:00’da Ankara’da yapılacaktır.

SINAV LAF BAŞLIKLARI

Gruplara bakarak imtihan konu başlıkları ve istifham dağılımı üzere tıklayınız.

TAYIN YAPILACAK KADROLAR:

Tayin yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, merhale aralığı ve sayısı amacıyla tıklayınız.

NİTELİKLER:

Niteliklerin meydan aldığı müracaat kılavuzu üzere tıklayınız.

KAPAT X

DİĞER HUSUSLAR:

Görevde itila ve titr değişikliği imtihan takvimi, anons yahut eklerinde zorunluluktan kaynaklı değişiklikler ile bakir yapılacak duyurular www.aile.gov.tr/pgm ve/yahut www.aile.gov.tr genel ağ adresinden yayımlanacak ve ihbarname niteliğinde olacaktır.

İlgililere duyurulur.

Tabaka: İlan edilen unvanların toprak, yapılış ve derece dağılımı tablosu tercih ilanı ile alay malay www.aile.gov.tr/pgm ve/yahut www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Share: