New York Times Meydanı’ndaki yeni yıl kutlamaları sırasında polise palalı atak

NEW ABD’de New York Times Meydanı’ndaki yeni yıl kutlamaları sırasında üç polisin palalı hamle sonucu yaralandığı belirtildi.

New York Polis Departmanı Başkomiseri Keechant Sewell, düzenlediği basın toplantısında, “19 yaşındaki bire bir erkek, her kımıldatma olmadan bir polis memuruna yaklaşarak kafasına palayla vurmaya çalıştı.” dedi.

Saldırganın önceki hamleden bilahare olay durumunda kâin iki polise daha vurmaya çalıştığını belirten Sewell, polislerden birinin silahını çekerek saldırganı omuzundan yaralayarak aylak kuzuluk getirdiğini söyledi.

Sewell, saldırının 52. Sokak ile 8. Cadde köşesinde Times Meydanı’ndaki kutlamalara antre üzere kurulan asayiş noktasının dışında gerçekleştiğini kaydetti.

Yaralı polislerin ve saldırganın hastaneye kaldırıldığı, hayati tehlikelerinin bulunmadığı anlatım edildi.

NYPD’nin beraberinde FBI birlikte atak ile ilişkin soruşturmaya “terörizm incelemesi” amacıyla dahil olurken, FBI New York Ofisi Yönetmen Yardımcısı Mike Driscoll, “Şimdilik bu olayın yegâne benzeri kişinin eylemi olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Driscoll, saldırıyla bağlantılı bitmeme eden değme tehdit olmadığını bile vurguladı.

İsmi açıklanmayan ve Maine eyaletinden geldiği belirtilen saldırganın toplumsal iletişim araçları hesaplarının incelemeye alındığı, New York’taki kutlamalara çabucak polise saldırmak üzere gelip gelmediğinin araştırıldığı rapor edildi.

Share: