Nazır Kasapoğlu: Hat ve Dışarlık teşkilatına 515 personel alacağız

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Vekâlet gestalt ve dışarılık teşkilatlarında istihdam yapılmak üzere 515 personel alacaklarını duyurdu.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vekillik şekil ve dışarlık teşkilatlarında istihdam edilmek amacıyla 515 personel alacaklarını açıkladı.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada görüşlerine yer sunulan Kasapoğlu, 500 ensiz yönetim personeli ve 15 kontratlı bilişim personeli alacaklarını duyurdu.

– 500 kontratlı mikro idare personeli alımı

Toyluk ve Spor Bakanlığı, dışarılık teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 500 kontratlı ancak dalavere personeli alımı yapacak.

Başvurular, 4 Familya-20 Familya 2021 tarihlerinde “basvuru.gsb.gov.tr” adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı genel ağ sitesinde saha düz duyuruya bakarak başvuru yapan adaylar için 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 benek türü ana alınacak.

Başvuruda beher keyfiyet üzere belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı genişlik efdal olan adaydan kabul etmek için car edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

İlan metni için tıklayın.

15 kontratlı enformatik personeli alımı

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı gestalt teşkilatında istihdam edilecek sözleşmeli bilişim personeli başvuruları, 21-28 Mabeyin tarihlerinde “basvuru.gsb.gov.tr” adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Kontratlı personel alımı ile ilişik Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde düzlük kayran duyuruya göre müracaat yapan adaylar, KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile ecnebi komütatör puanının yüzdelik otuzunun (%30) toplamı ana alınarak yapılacak sıralamaya göre, beherglas hâlet için yeryüzü yüksek puana eş adaydan başlanarak car edilen yersiz kalıp sayısının 5 kaskatı büyüklüğünde namzet aday/uygulamalı sınava çağrılacak.

İlan metni için tıklayın.

Share: