Nazır ebe hemşireler ekip kâm ediyor

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendinin takdirlerine;

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ;

Sağlık Bakanlığı’na kapalı Türkiye Ahali Sağlığı Umumi Müdürlüğü bünyesinde 1000 kişiden oluşan aileleri ile gelişigüzel kısaca 5.000 vatandaşınız olarak sonuç çaremiz olan şahsınıza yaşadığımız ağırlık ve sıkıntıları tefhim etmek dertleşmek ve talebimizi bellemek istiyoruz.

EFENDİM;

Bakan ebe hemşireler 1.basamakta merkeze uzak ücra köylerde Sağlık evlerinde fariza yapmakta vazifeli maaşının 3/2 tutarında aylık almaktadır. Mukaddes ebelik hemşirelik mesleğini yürüten bizlerin acilen çabucacık seçme statüde kâin veladet izni, refakat izni, babalık izni, ahiret yolculuğu izni bulunmamaktadır, ayrıca vatanı fariza olan askerlik görevini yaptıktan sonraları işe geri devir hakkı yoktur.

2011 YILINDA 1 YIL ÇALIŞMA ŞARTLI TAKIM VERİLMİŞTİ;

2 Kasım 2011 tarihinde resmi gazetede yayınlanan 663 basit KHK ile 1 yılını dolduran Bakan lavta hemşireler kadroya münfail kadroyu devir, hafta, ve kamer eksiği olduğundan alamayan 1000 etkin 8 yıllık ayrımsız mağduriyet süregelmek zorunda bırakılmıştır.

AİLE YAPILARI SARSILMIŞ DURUMDA;

Zat hakkı eksiklikleri birçok bakımdan kıygın olmamızı sağlamış, yıllardır düzentileme veren arkadaşlarımız işlerinden tartılmak zorunda eksik, hisse senedi güvencelerinin olmaması sebebiyle amirleri tarafından mobbing uygulanarak işten çıkmaya zorlanmıştır. Efendim ebat o kadar vahimdir ki mecburi durumlarda köylerde tevellüt yaptıran bizler kendimiz tevellüt yaptığımızda tevellüt iznine çıkamıyoruz.

SESİMİZİ DUYURMAYA ÇALIŞTIK;

Efendim ilkin Sağlık ve Iş bakanımız tevessül etmek için, Doğruluk ve Kalkınma Partisinin saygıdeğer Genel komutan yardımcıları ve milletvekilleri almak amacıyla keyif komisyonu başkanımız ve milletvekilimize, çıkışlı sendikamız Esenlik-Sen’e değişik statüler ile aramızdaki farklara bile yer verecek şekilde durumumuzu detaylı ayrımsız şekilde rapor ederek dosyalar hazırlayıp kendilerine bildirme ettik. Ulaştığımız eksiksiz Bakanlarımız, Genel Komutan yardımcılarımız, milletvekillerimiz talebimizin haklı olduğu üstüne fikir bildirmiş ve çalışma yapılması üzerine hezel vermelerine karşın 8 yıldır aynı öğün tekmil edilememiştir.

BIR TANE ÇAREMİZ SİZSİNİZ!

1000 personel (aileleri ile birlikte 5.000 can) 8 yıla mail tıpkı süredir sizden ati müspet bire bir sözün “Bakan lavta ve hemşirelerin kadroya geçirilmesine TAMAM diyorum…!” demenizin hayalini kurmaktadır. Bizler sizin doğruluk anlayışınızdan parça ikircik duymadık ve duymayacağız da… Kudreti ve adaleti ile tam İslam alemini kucaklayan, kapı açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizi da bu belirsizlikten kurtaracağına inancımız tamdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, son ve bir tane kesin çözüm sizin aynı sözünüz. Esenlik Bakanlığı bünyesinde yıllardır özveriyle fariza işleyen bizlerin iş güvencesi talebine olumlu yanıt vereceğinizi, 5000 vatandaşınızın duasına nail olacağınızı biliyor ve umuyoruz.

Saygılarımızla…

KAPAT X

Bakan Lavta Hemşireler Birliği

Sosyal Medya Hesaplarımız

https://twitter.com/Vebhemkdr_06?s=08

https://www.facebook.com/Nazır-Oyun Ebesi-Hem%C5%9Firelere-Takim-707418139270817/

https://www.facebook.com/vekilebehemsirelerekadro/?ti=eş

Share: