Muhammet’i yararsız eve kapatan teyzenin kocası konuştu:13 yıldır aradığım kızımı buldum

Bursa’de kız kardeşi Mısır Yasemini Acar’ın oğlu Muhammet A.’yı kaçırıp yararsız eve kapatan Kamuran Kaynak Acar’ın sakat eşi konuştu. İsminin yazılmasını istemeyen ağababa, “13 yıldır çocuğumu arıyorum. Bu fenomen yardımıyla kızımı kabul etme şansım dahi ortaya bundan sonra” dedi

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde, 21 Temmuz’dahi boşaltılmak maksut çöp evdeki kilitlenmiş odada teyzesi Kamuran Bulak A. marifetiyle alıkonulup, dökülmüş halde mevcut Çokluk Muhammet A., Antalya’bile oturan annesi Mısır Yasemini A.’ya teyit edildi.

Kamuran Bulak A. ifadesinin arkası sıra tutuklanırken, Çokluk Muhammet ise müddeiumumilik emriyle Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince annesinin yanından alınarak, tedavisi üzere Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

Muhammet A.’yı kaçırıp yararsız eve kapatan Kamuran Bulak Acar’ın eski eşi Sabahleyin gazetesine konuştu.

Eski âdem, ayrıldığında kızının epey yaşta olduğu için velayetin anneye verildiğini söyledi.

İsminin yazılmasını istemeyen ata, “13 yıldır çocuğumu arıyorum. Bu olay yardımıyla kızımı kabul etme şansım birlikte ortaya imdi” dedi.

“KIZIMI EN SON 3.5 YAŞINDA GÖRDÜM”

Boşandıklarında kızının 3 yaşında olduğunu dahi tamlayan cet, “Kamuran kızımı da alarak 13 yıl önceki kayboldu. Kızımı en son 3.5 yaşında gördüm. Babayı tanımaya başladığında Kamuran kayboldu. Defaatle izini bulduk. Bala icraları yaptık. Bursa’ya gelmişler Burayı aylarca aramadan bilahare bulduk. Daha esbak evde tıpkısı haldeydi. Katışıksızlık üzerine hassas değildi. Benim üzere sonsuz mahkemeden tenkil kararları aldırdı. Gelişigüzel şeye karşın kızım üzere yıllardır tıpkı dönme nafakasını aksatmadım. 12 yıldır yatırdığımız paraları da inkar etti. Yatırmadı diyerek sav açtı. 2 sene evvel şişko bire bir mülk yatırmıştım. Demekki bu mülk ile akibet adreslerine taşınmışlar” dedi.

“DÜNYANIN GENIŞLIK BAHTIYAR ÇOCUĞU OLABİLİRDİ”

Bugüne kadar bütün kızına birleşmek için savaşım ettiğini tamlayan Ağababa, “İstanbul’da yaşıyorum. Maddesel anlamda sıkıntım yok. Kızımı hususi okullarda okuturduk. Yok Yoksul tıpkı karı değiliz. Halimiz vaktimiz yerinde ailemiz çokça serbest. Bala bize gelse dünyanın sunma bahtiyar evladı olurdu. Fakat bunu engellediler. Onu çabucak meslek fotoğrafından görebildim. Derslerini sistemden strateji ettiğimde liyakatli tıpkı mektepli olduğunu gördüm ve gurur duydum” sözlerini kullandı.

“VELAYETİNİ İSTEDİK”

Cet kızının velayetini ahzetmek için avukatı ile birlikte karı ve bala mahkemesine başvurduklarını söyledi ve şunları ekledi:

“Velayeti almak amacıyla mücadele ediyorum. Şuan toplumsal hizmetlerde. Benim kızımın en üst 3.5 yaşındaki fotoğrafı cep telefonumda. O benim duvar kağıdım oldu. 13 yıldır günün seçkin saniyesi seçme dakikası bu fotoğrafa bakıyorum. Avukatlarım uğraşıyorlar. İnşallah başarılı olacağız. Çok heyecanlıyım”

“ANNESİNİN TELEFONUNU POLİSLERE EGO VERDİM”

Cet, Muhammet’in annesi Yasemin Acar’ın çökertme telefonunu polislere kendisini verdiğini söyledi. Çöp evde Muhammet’in bulunmasının ardından E-Devlet’ten polislerin kendisine ulaştığını birlikte belirten cet, “Polisler bana Muhammet’in annesini tanıyıp tanımadığımı sordu. Kul cep telefonunu verdim. Yasemin’i anca buldular zaten. Mısır Yasemini yıllar önce bana ulaşıp çocuğuna yansımak istediğini, yanına kabul etmek istediğini söylemişti. Ego dahi ulaştığım adresi ona vermiştim. Kamuran, annesi, kızım ve Toplama bire bir adreste yaşıyorlardı o dönüş” dedi.

Share: