Muğla Büyükşehir, 53 KPSS puanlı adayları itfaiye eri olarak aldı

CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, tıpkı birçok ahit önce, ‘KPSS’üstelik kalburüstü olana sözlüde bağan nokta verip eleniyor” demişti. CHP’li Muğla Büyükşehir belediyesi tam de Kılıçdaroğlu’nun dediği kadar yaptı. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımında KPSS puanına göre önceki 12’üstelik düzlük düz mecmu adayları eleyip, 176 kişinin girdiği namzet sınavda arz sonda yer kayran adayları kazandırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi,7 Eylül’üstelik yayımladığı ilanda, lise mezunları arasından 50, önlisans mezunları arasından 20 oluşmak üzere 70 itfaiye aracı eri alacağını duyurdu. Ortaöğretim mezunlarının başvurabilmesi amacıyla aranan aya KPSS puanı ise 50 kendisine açıklandı.

Başvuran adaylar, Kasım ayında aday sınava alındı. Sonuçlar ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Fakat Muğla Büyükşehir Belediyesi, yaptıkları torpilin anlaşılmaması için, akıbet listesinde yemeden içmeden muvaffakiyet puanlarını yayınladı, adayların Yavuklu ve kılgılı spor kavuşma puanları yayınlanmadı.

Aşağıda, sözlü sınava giren adayların hem KPSS hem bile sükse puanları meydan almaktadır. Buna göre;
1- KPSS puanına göre evvel 50’da kayran alan takkadak 6 namzet kazandırılmış, erdemli puanlı 44 namzet ise elenmiştir.
2- Kazandığı açıklanan adayların 11’i KPSS puanına bakarak oluşturulan listenin böylece vadi almaktadır.
3- 87 puanlı adaylar varken 53 KPSS puanlı adaylar yavuklu imtihan sonrasında Kalburüstü namına açıklanmıştır.

Bu sonuçlar, sözlü sınavda degaje adına adam yapıldığını göstermektedir.

Tababet kökenli Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olan Dr. Osman Gürün, 100’ü aşkın adayı, nafile masrafa sokarak Muğla’ya çağırmış ve dekoratif tıpkı imtihan yapmıştır. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha bir birçok dönme evvel, “KPSS’dahi başarılı olanlara sözlüde bağan fakül verip eliyorlar” demişti. Esas muhalefet partisi liderinin sözlerinin külfet gücünün olabilmesi üzere, CHP’li belediyelerin da yaşıt olması gerekmektedir. Bu numunelik oluşturulamadığı sürece ülkemizdeki arka düzenini bitirmek türlü olmayacaktır.

Yapılan haksızlığa ağızsız kalmayan adaylar, şaibeli mülakatı idare mahkemesine taşımaya hazırlanıyorlar.

Share: