Müdür olduğu çağ dolandırıldı: Emeklilik dilekçesi verdi

Ardahan’da Tapu Müdürlüğü’ne vekaleten müdür atandığı aktarılma, bankadan aradığını belirten avrat eliyle 220 bin liralık dolandırılan Ensar Kamacı, borcunu ödeyebilmek için 35 yıllık meslek hayatını noktalamaya değişmeyen verdi.

Ardahan’ın Posof ilçesinde 63 yaşındaki Ensar Kamacı, dolandırıcılara kaptırdığı 220 bin lirayı namına kısaltmak amacıyla emekli olmak zorunda kaldığını söyledi.

Hanak Tapu Müdürlüğü’nde önder olan evli ve 3 yavru babası Ensar Kamacı, Posof Tapu Müdürlüğü’ne vekaleten başmuallim olarak görevlendirildi.

Kamacı işe başladığı evvel dönme olan 19 Temmuz’bile cep telefonundan arandı.

Kamacı’ya, isminin Didem olduğunu banka şubesinden aradığını söyleyen eş, ‘hesabınız ve çökertme telefonunuzda güncelleme yapacağız’ dedi.

220 BİN LİRASINI KAPTIRDI

Kadının yönlendirmesiyle telefonuna mevrut mesajları onaylayan Kamacı, dolandırıcılara 220 bin liralık kaptırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını ayırt eden Kamacı, suç duyurusunda bulundu.

BORCUNU BAYILMAK İÇİN EMEKLİ OLDU

Kamacı, olayın ardından hesabına bankadan çekilen krediyi ödeyebilmek için 35 yılını verdiği memurluk hayatını noktayı koydu, emeklilik amacıyla dilekçe verdi.

220 bin lirayı taksit taksit mankafa ifa imkanı olmadığını söyleyen Kamacı, şu ifadeleri kullandı:

“Cep telefonumda güncelleme yapacağını söyledi. Antrparantez bankada bulunan hesabımdan yapmış olduğum EFT ve havaleleri bana belirtti. Ego dahi bunun konusunda akilane olduğunu anladım. Antrparantez bana EFT ve havale limitini 200 bin TL’ye çıkartayım mı diye niteleyerek sordu. Ben de işyar olduğum amacıyla 50 bin TL’birlikte kalsın dedim. Eklenmiş hesap limitimi kendi isteğim konusunda 25 bin liradan 59 bin liraya çıkardım.

Bu onaylamaları çökertme telefonuma mevrut mesajları onaylayarak yaptım. Bu mevrut mesajlarda ayrıca kartımın şifresini girmem gerekiyordu. Banka maaş kartımın şifresini birlikte bu hattan gelen mesajlara girdim.

Bu arayan Didem isimli şahısla görüşmem aralıklı olarak tıpkı dolaşma saat 15.00’den 16.30’a kadar sürdü. Banka görevlisi olduğunu söyleyen karı zaman saat 18.00’den sonra hesapların normale dönecek, ondan sonraları muamele yapabileceğimi belirterek mobilize bankacılığı dahi o saate büyüklüğünde kullanmam gerektiğini söyledi ve telefonu kapattı.”

”O DAKIKA DÜNYA BAŞIMA YIKILDI”

Kadının söylediklerinin doğru olup, olmadığını aktarmak amacıyla bankayı aradığını belirten Ensar Kamacı, sözlerine şöyle bitmeme etti:

KAPAT X

“Telefonu açan kişiye başımdan geçenleri anlattım. Onlar birlikte tıpkısı butlan olmadığını belirtti. Daha sonradan bile banka hesabımda bloke olduğunu anladım. Çalıştığım bankanın Ardahan büro müdürü olan arkadaşımı aradım. O da Didem isimli ayrımsız çalışanlarının olmadığını ve dolandırılmış olabileceğimi belirtti. Tekrar bankamı aradığımda katma hesabımdan 118 bin teklik güven, bulutsuz avanstan dahi 92 bin lira kalkmak için hep 220 bin teklik servet fariğ dediler. O anda acun başıma yıkıldı”

Kamacı, ”Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Çekilen bu parayı ödeme imkanım namevcut. Tek maaşla hem evimin geçimini sağlıyorum hem da kısaca 5 yıl evvel 10 almanak cesaret ile bir ev almış onun taksitini ödüyorum. İcraya düşersem evim bile elimden harcama diyerek emekli olup alacağım şişman mal ile dolandırıcılara kaptırdığım parayı yatıracağım” dedi.

Share: