Moda Gaziantep Fuarı açıldı

Gaziantep’te düzenlenen “Penye, Yapı, Amade Giysi Aksesuarları, Güpür ve Taraf Sanayileri Fuarı (Moda Gaziantep)” kapılarını ziyaretçilere açtı.

Gaziantep Sanayi Odası, Penye, Konfeksiyon ve İmalat Amade Çul Derneği (PENKON), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Gaziantep Ticaret Odası ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinin destekleriyle TÜYAP Fuarcılık aracılığıyla Orta Doğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışında mütekellim Vali Yardımcısı Anıl Parafin Gaziantep’in yaratıcı ve büyüyen benzeri site olduğunu söyledi.

Gaziantep’in gelişigüzel alanda alay malay iş yapma kültürüne sahip olduğunu tabir eden Alkan, şunları kaydetti:

“Gaziantep’in bildirme nazik sermayesi sanayicinin cesareti ve son 30 yılda bu anlamda yaptığı atılımlardır. Bu cesurluk Gaziantep amacıyla haddinden fazla büyük bire bir avantajdır ve belirleyici aynı unsurdur. Gaziantep’in bu üretimle bu arada piyasada görkem düz ve piyasayı belirleyen bire bir site evet.”

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname etti.

Gaziantep’in serencam yıllarda adeta fuar şehri haline geldiğini belerten Ünverdi, “Bu fuar bize gösterdi kim biz esasen bilcümle berabar evire çevire işlemler çıkartabiliyoruz. Bura hasis seçme anlamda üretimin şehri. Kumaş, harir kadar mahsulat tarihsel boyunca bizimle bu arada vardı. Emeği geçenlere teşekkürname ederim.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı.

Fuar 22 Aralık’ta sona erecek.

Share: