Mithat Sancar’dan ‘ittifak’ açıklaması: İlmek karşılık olmak kuruyoruz

HDP Insan Umumi Başkanı Mithat Sancar, sorunlardan ve krizlerden depar yolunun büyük ve kapsamlı bir “el erki ittifakı”nın kurulmasından geçtiğini belirterek, “Bu ittifakı tuşe etmek dürtmek kuruyoruz.” dedi.

Sancar, HDP’nin Balgat’taki eklenmiş binasından düzenlenen Fırka Meclisi toplantısının açım konuşmasında, partilerinin 5. Basit Kongresini 3 Temmuz’birlikte yaptıklarını anımsatarak, bu kongrede kullanılmamış dönemin aktif aynı mensur dönemi olması kararını car ettiklerini söyledi.

Partilerinin Türkiye’nin çözüm partisi ve açacak gücü olduğunu savunan Sancar, Türkiye’de bugün çoklu krizler yaşadığını ve bu krizlerin başında ekonominin geldiğini, bu durumdan sunu fazla yoksulların etkilendiğini söyledi.

Mesail ve krizlerden çıkışın yolunun büyük ve şümullü aynı “demokratlık ittifakı”nın kurulmasından geçtiğini vurgulayan Sancar, şöyle konuştu:

“Bu ittifakı temas etmek karşılık olmak kuruyoruz. İttifak sadece makul partilerle vabeste bire bir birliktelik değil. Kastettiğimiz el erki ittifakı; bu ülkede haksızlıklara, adaletsizliklere, zulme ve sömürüye cebin genişlik serbest kesimleri ayrımsız araya getirmek. Demokrasi ittifakının hedefi budur. Seçimlerde, bu ittifakın gücünü sandıklara, parlamentoya ve ülkenin yönetimine yansıtmak bile bizim boynumuzun borcudur.”

Sancar’ın konuşmasının peşi sıra HDP’nin Parti Meclisi toplantısına, basına merbut devam edildi.

Share: