Milli Defans Üniversitesi buluşma sonuçlarını 5 aydır açıklamadı

Milli Savunma Üniversitesinin sözleşmeli personel alımına başvuran adaylar 28 Haziran’dan bu yana sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Milli Savunma Üniversitesinde Sözleşmeli Personel namına istihdam yapılmak üzere; faaliyet takvimine makul yerine, tamlanan niteliklerde kontratlı personel kadrolarına, 657 çevrilmiş Celal Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sınırlanmış Kontratlı Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararı çerçevesinde 200 sözleşmeli personel temini yapılacağı, personel gerçekleştirme dairesi yoluyla duyurulmuştu.

Bu gurur için başvurular, 01-21 April 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.

7 Haziran 2021 tarihinde başlayan mülakatlar 28 Haziran 2021 tarihinde sonuç buldu.

Namzet mülakatta imtihan komisyonu marifetiyle 6 ölçüt üzerinden değerlendirilen ve 100 nokta üzerinden 70 ve gövde benek alan adaylar, nihai olarak değerlendirilecek ve gelişigüzel şan için ayrı listeler oluşturulacak.

Çeşitli illere ataması yapılacak Aşçı, Erkek Berberi, Terzi/Ütücü, Garson, Marangoz, Metal İşleri, Faaliyet, Sıhhi Tesisat , Kaloriferci, Hizmetli, Boya/Badana, Kasaba, Besin, Şoför, Harita ve Kadastro branşlarından Teknikçi, Teknik Adam, Mühendis, Bindi Personeli, Baytar Doktor, Ruhiyatçı, Diyet Uzmanı unvanları üzere son muntazır adaylar, kestirmece 5 aydır sonuçları rastgele dönem açıklanacak umuduyla bekliyorlar.

Konuyla ait tek tıpkı açıklama yapılmazken geleceğe yönelik plan yapamayan kontratlı personel adayları mağduriyetin sonuç bulmasını ve buluşma sonuçlarının açıklanmasını rica ediyor.

Toplu Tartışma paylaşımlarına aksetmek üzere; https://forum.memurlar.net/laf/2459442

Share: