MHP, ‘Anlatma ve Aydınlatma’ toplantılarına 29 Temmuz’da bitmeme edecek

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Kerim Yalman, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe AnadoluAnlatma ve Işıklandırma Toplantıları”nın, 29 Temmuz Cuma Namazı gününden itibaren tıpkı ivmeyle Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde düzenleneceğini bildirdi.

Sert, yaptığı yazılı açıklamada, Haziran 2023 seçimlerine giden politik süreçte serbest el kesimleriyle yakın bağlantı halinde gelmek için bu yılın şubatında MHP vasıtasıyla “Adım Adım 2023 İlçe İlçe AnadoluAnlatma ve Tavzih Toplantıları”nın başlatıldığını anlatım etti.

İlk bölümü, ramazandan çabucacık önce tamamlanan ve henüz sonraları yeniden çabukluk sunulan toplantıların, Kurban Bayramı tatiline kadar geceli gündüzlü sürdürüldüğünü belirten Yalman, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe AnadoluAnlatma ve Tenvir Toplantıları”nın, 29 Orak Ayı Cuma Namazı gününden itibaren ayrımsız ivmeyle Türkiye’nin muhtelif ilçelerinde düzenleneceğini kaydetti.

Toplumun her kesimine MHP’nin “Çağrım Sana” sloganında anlamını bulan davetinin ulaştırılacağını tabir eden Dik, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizzat Genel Başkanımız Sayın Mehabet Bahçeli marifetiyle başlatılan intihap kampanyasında, sahaya yayılan organizasyon mensuplarımız; ‘Önce ülkem ve milletim diyorsan çağrım sana’, ‘Bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyorsan çağrım sana’, ‘Milli irtibat ve erinçli yarınlar amacıyla çağrım sana’, ‘Her yöremizi ahi, rastgele insanımızı eren biliyorsan çağrım sana’, ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım namevcut diyorsan çağrım sana’, ‘Biz birlikte Türkiye’yiz diyorsan çağrım sana’ sloganlarıyla milletimizin bilcümle fertlerini partimize çiğin vermeye nida edeceklerdir.

Partimizin kampanya stratejisi içerisinde MHP’nin değişik konulardaki kuruntu ve projeleri halkla, seçmenle paylaşılacaktır. Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, zül ittifakının temsilcileri eliyle topluma yayılmaya çalışılan karamsarlık havasının dağıtılması amacıyla aralıksız devam ettirilecektir.”

Cumhuriyetin 100. sene dönümü olan 2023’te, benzeri zamanda Cumhur Reisi ve Mebus Genel Seçimi’nin yapılacağını hatırlatan Yalman, MHP’nin sorumlu, ilkeli, insicamlı ve kararlı surette tarafı olduğu Halk İttifakı’nın; küresel aktörlerin çok modüler muhalefete çılgınca verdiği desteğe, içeride ve dışarıda ahlaksızcasına sürdürülen karalama kampanyalarına rağmen, Türk milletinin sağduyusuyla kucaklanacağını kaydetti.

– Yalınlık albeni toplantılarının ilki 4 Eylül’de Sivas’ta

29 Temmuz Cuma Namazı gününden itibaren gine başlayacak “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe AnadoluAnlatma ve Işıklandırma Toplantıları”nın birlikte, “2023’e Akilane: Namzet Muhtemelen, Karar Kesin” temalı münhal hava toplantılarının da düzenleneceğini bildiren Yalman, toplantıların ilkinin, 4 Eylül’de Sivas’ta “Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat” el teşkilatlarının ve vatandaşların katılımıyla yapılacağını anlatım etti.

Yalman, Sivas’ın merkez olacağı toplantının, Sivas Kongresi’nin ruhuyla yapılacağını vurguladı.

Share: