MGK ferda toplanacak

Milli Düzenlilik Yerleşmiş, ferda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Beştepe’da gerçekleştirilecek toplantıda lehçe ve arsıulusal asayiş konuları ele alınacak.

Terörle savaşım operasyonları, Karadeniz’den tahıl ihracı, İsveç ve Finlandiya ile antant ve farklı düzenlilik konuları…

Milli Güvenlik Yerleşmiş, 2 mahiye aranın arkası sıra gene alçak gündemle toplanacak.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın başkanlığında düzenlenecek toplantının öne sâdır gündemi terörle savaşım.

Az içi ve tahril ötesindeki terör operasyonları değerlendirilecek

Toplantıda Suriye’nin kuzeyindeki emin bölgelerin genişletilmesi üstünde durulacak. Bölgedeki terör varlığına müteveccih yeni sınır ötesi harekatla ilişik hazırlıklar konuşulacak.

MGK toplantısında az içindeki Eren Kuşatma operasyonları ile Irak’ın kuzeyindeki El operasyonlarında gelinen akıbet uzanım bile görüşülecek.

FETÖ ve DEAŞ kadar ayrıksı terör örgütleriyle mücadelede atılacak adımlar değerlendirilecek.

Tahıl krizi çözülecek mi?

Gündemdeki benzeri diğer laf Karadeniz’üstelik hububat koridoru planı olacak. Rusya-Ukrayna savaşının nöbet açtığı hububat krizinin çözümü için İstanbul’bile gerçekleştirilen zirve üstelik dahil düzenlenen temaslar ele alınacak. Bu konuda izlenecek kat haritası konuşulacak.

İsveç ve Finlandiya ile imzalanan antant ele alınacak

Ve NATO’nun tevessü süreci…

MGK toplantısında İsveç ve Finlandiya ile imzalanan anlaşma ile ilgili değerlendirmeler yapılacak. Geride küsurat 1 aylık sürede iki ülkenin mutabakattaki maddelere uyup uymadığına bakılacak.

Irak, Libya, Kafkasya, Iye ve Şarki Akdeniz’deki gelişmeler bile masada olacak.

Share: