Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısıHaritalı

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Yıldız Iye kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden sağlam (4060 km / saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.

Kök :
Inzimam : 29 Temmuz 2022 07:30

Yazdır
Yorumlar (0) Sürdürümcü Ol

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Ülkemiz genelinde yağmur beklenmiyor. Kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, başka yerlerin bir iki bulutlanmış ve açık geçeceği durum ediliyor.

GELGEL SICAKLIĞI: Albeni sıcaklığında heybetli tıpkısı başkalık beklenmiyor. Büyüklük genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği anlayış ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette, Marmara ile Kuzey Veli kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (4060 km / saat) adına esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Şimal Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (4060 km / saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunmalıdır.

METEOROLOJİK ZEVAHIR

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey kesimlerin modüler bulutlanmış, değişik yerlerin az bulutlu ve peyda geçeceği tahmin ediliyor.

ALBENI SICAKLIĞI: Albeni sıcaklığında önemli aynı değişiklik beklenmiyor. Talih genelinde sezon normalleri üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da cenuplu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Yıldız Iye kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden sağlam (4060 km / saat) adına esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Şimal Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu yönlerden akva (4060 km / saat) namına esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olunmalıdır.

Share: