Meteoroloji’den Erte Sabahleyin Saatlerinden İtibaren 6 Şehirde Kar Yağışı Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü (MGM), ferda sabah saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Karabük, Bartın, Bolu ve Kastamonu’nun yıldız bölgelerinde kuvvetli karla muğlak baran ve kar yağışının beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamalar, buzlanma ve tipi kabilinden olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

MGM, bugün yaptığı açıklamayla, ferda sabah saatlerinden itibaren Günindi Karadeniz’de görülecek yağışlara cebin vatandaşları uyardı. Hava Bilgisi’nin açıklaması şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; 25.12.2022 Ilişki günü sabahleyin saatlerinden itibaren Mağrip Karadeniz’de görülecek yağışların, Zonguldak, Düzce, Karabük, Bartın, Bolu’nun kuzeyi ile Kastamonu’nun kuzeyinde 800-900 metre eğin faziletli kesimlerde kuvvetli karla tuhaf yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Pazartesi akşam ezanı saatlerinde etkisini kaybetmesi muhtemel kar yağışlarıyla alay malay ulaşımda aksamlar, buzlanma, tipi üzere olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: