Meteorolojiden 6 mülk amacıyla ‘sarı’ uyarma: Fırtınaya dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan ‘sarı’ kodlu uyarıda, Marmara’nın batısı ile Veli’nin kuzey kesimlerinde fırtına bekleniyor.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak: Ülkemizin yıldız kesimlerinin parçalı ve saha kayran çokça bulutlanmış, Mutedil Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Karadeniz ile Sinop, Tokat, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerli görünmek için bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı, gayrı yerlerin az bulutlanmış ve yalınlık geçeceği aritmetik ediliyor.

ALBENI SICAKLIĞI: Majör bir değişiklik olmayacağı, yıldız ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyıları ile maşrık kesimlerde zaman normalleri üzerinde, ayrıksı yerlerde sezon normalleri civarında seyredeceği adisyon ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum şimal ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra itidalli kuvvette; Marmara’nın güneybatısı ile Ege kıyılarında şimalli yönlerden meydan meydan kuvvetli (50-70 km/sa) kendisine esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Iye kıyılarında kuzeyli yönlerden meydan düz akva (50-70 km/sa) kendisine esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, dikme devrilmesi kabilinden yaşanabilecek menfi şartlara alın titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

Share: