MEB, 260 fizyoterapist takanak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Özel Eğitim ve Delalet Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı bakım veren Delalet ve Araştırma Merkezlerinde (RAM) görevlendirilmek üzere 260 fizyoterapist alacak. Mahdut genelindeki her bir RAM’da sunma birkaç aynı fizyoterapist bulunacak.

Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde (RAM) öğrenci ve vatandaşlara verilen hizmetin kalitesini artırmak içmağara 260 fizyoterapist alınacak. beher RAM’da sunma az 1 fizyoterapist görev yapacak.

6 Eylül’de tüm kademelerde yekpare zamanlı, yüz yüze eğitime başlanması içmağara hazırlıkların sürdüğünü tamlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm illere lüzumlu finansman desteğinin gönderildiğini belirtti. Vekil Ödeğerli, RAM’lara ilk kez alınacak fizyoterapistlerle ait şunları kaydetti:

“Tüm birimlerimizdeki kadrolarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyaç duyan öğrenci ve vatandaşlarımızın değerlendirildiği, tanılamanın yapıldığı ve ferdî eğitim planlamalarının belirlendiği RAM’larda ilk defa fizyoterapist desteği bile sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 260 yeni fizyoterapist kadrosu ihdas edildi. 81 ilimizde 256 RAM bakım veriyor. her bir RAM’da yeryüzü bir iki tıpkısı fizyoterapist hizmet vermeye başlayacak. Böylece RAM’larda öğrenci ve vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesi birlikte artmış olacak. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. “

Share: