Martir sarıklı Necmettin Yılmayan fariza yaptığı okulda anıldı

Martir sarıklı Necmettin Yılmaz fariza yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Fariza yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’birlikte PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen dershane öğretmeni Necmettin Yılmayan, fariza yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Bitirmiş Komutanı Mustafa Deniz ve beraberinde kim askerler, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehit Necmettin Yılmayan okulunu konuşma ederek, öğrenci ve öğretmenlere değişik hediyeler verdi. Okulda fariza işleyen tam öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere de türlü hediyeler verdi. Arkası Sıra ise Siverek’i İl Ika Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK yıldırı örgütü aracılığıyla martir edilen, şehit hoca Necmettin Yılmaz’ın isminin verildiği okulu ülfet ederek, burada görev işleyen öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Dikici,” Bizin amacıyla bu okulun haddinden fazla anlam ve önemi var. Şehit olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu hususi günde burada fariza eden öğretmenlerimizi çıkmak istedik. Buradan tam öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, dernek ve pakt üyeleri Necmit Yılmaz’ı bile anarak, dua etti.

Share: