Martir Piyon Uzman Çavuş Ölçüsüz, Erzurum’da son yolculuğuna uğurlandı

Oltu Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı, helallik kırılmak için Memleha Mahallesi’ndeki ata ocağına götürüldü.

Ağababa Necati ve asıl Kutsal Taşkın ile şehidin kardeşleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak yaş döktü. Şehidin yakınlarını, açıkgöz ile Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü psikososyal destek ekipleri teselli etti.

Martir Çılgın’ın naaşı, helallik alınmasının arkası sıra merasim için mahalledeki Kullanılmamış Camisi’ne getirilerek katafalka konuldu.

Oğlunun tabutuna sarılarak Kürtçe mersiye yakan temel Lahut’i, şehidin eşi Saniye Çılgın, “Onları mutlu etmeyeceğiz. Yalçın dur anam.” diyerek avunç etti. Martir Aşırı’ın çocukları Efecan (12), Atabek (9) ile Aras Talha Ekstrem’da (3) babalarının Türk bayrağına sarılı tabutunu öptü.

Naaşın başında duygulanan aynı askerin gözyaşlarını bile komutanı sildi.

Törene, Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vekil Yardımcısı Hasan Suver, YANLIŞSIZ Tümen Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Basamak, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Nişancı Acar, Jandarma Mıntıka Komutanı Tugay Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, İl Açıkgöz Komutanı Albay İlker Şimşek, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, siyasal parti temsilcileri, askeri erkan, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ilbay Memiş ile protokol üyeleri, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Şehit Aşırı’ın naaşı, İl Müftü Mecnunca Yıldırım’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Memleha Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Share: