Lütfü Çarpışma: “Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutlayacağımız Bu Yıl Demokratlık Yılı Olsun”

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, 2023 yılını yayımladığı tıpkısı mesajla kutladı. Cidal mesajında, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yılda doğruluk, ahbaplık, hak ilkelerinden vazgeçmeyecek, ülkemizde el erki, ahbaplık, afiyet, terbiye ve henüz birçok temel yapıyı baştan ve elan sağlam temellerle mensur edeceğiz” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Cenk, yeni yıl dolayısıyla ayrımsız tebrik mesajı yayımladı. Uğraş’ın mesajı şöyle:

“Şehrimizin tamam ilçelerinde yaptığımız enfrastrüktür ve üstyapı çalışmalarıyla, ekincilik, turizm, ticaret ve gastronomi alanında hayata geçirdiğimiz projelerle mahmul benzeri yılı geride bıraktık. Projelerimizi hayata geçirirken ilimizin, bölgemizin, ülkemizin ve hemşehrilerimizin faydasını gözettik. Hatay’ın var olan potansiyelini daha dahi açığa çıkarmayı ve kentimize daha çok yatırım çekmeyi amaçladık.

Bu amaçlarla yaptığımız EXPO 2021 Hatay, HADO ve kırsal kalkınma üzere projeler ile kentimizin coğrafi güzellikleri ile turizm ve ticaret hacmini bir araya getirdik. EXPO alanlarımız milyonlarca mihman tarafından konuşma edilirken HADO ile binlerce yolcuyu Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Hatay’ımız beyninde güvenle taşıdık. Rustik kalkınma projemizle şehrimizin çoğalan topraklarına kan olurken Türk sporuna ve sporcularımıza tekrar haddinden fazla büyük yatırımlar yaptık.

Yeni yılda, belediyemiz adına halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya, toplumumuzun refahını artırmaya ve şehrimizin gelişimine katkıda bulunmaya bitmeme edeceğiz. 2023 yılında de şehrimiz üzere daha ongun tıpkı ati ortaya koymayı hedefliyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yılda türe, hususiyet, adalet ilkelerinden vazgeçmeyecek, ülkemizde el erki, ünsiyet, esenlik, eğitim bilimi ve henüz birçok temel yapıyı baştan ve elan sağlam temellerle nesir edeceğiz.

2023 yılının demokrasiyi parçalanmamış adına emanet geçireceğimiz iyicene aynı dönemin başlangıcına vesile olacağına inanıyorum.

Bu inançla herkesin kullanılmamış yılını tebrik kartı boy bos, zinde, mutlu ve başarılarla meşbu tıpkı sene geçirmelerini dilerim. 2023 yılı hümayun olsun.”

Share: