KYK müjdesi gençlerin yüzünü güldürdü

Üç milyondan çok kişiyi ilgili KYK düzenlemesi ekim ayında TBMM’ye getirilecek. Cahillik ve Spor Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı çalışmaları yürütüyor.

KYK cesaret ferasetsiz ödemelerinde açıklayan muştu hayata atılmış gençlerin yüzünü güldürdü. Kullanılmamış Şafak’a konuşan gençlerin uygulamaya ilgili görüşleri şöyle.

YENİ PLANLAR

Ahbaplık fakültesi mezunu Batuhan Bükcüoğlu, “100 bin TL kabil tıpkısı miktarı geri ödemekte zorlanacağımı fikren geleceğe dayalı planlarımı ötelemeyi dahi düşünmüştüm ancak demin ferah ferah ödeyebileceğim 30 bin teklik yardımıyla hayallerimi gerçekleştireceğim. Bundan Sonra bu parayı kendimin ve ülkemin geleceği namına henüz ayrımlı alanlarda kullanacağım” diye niteleyerek konuştu.

Aysun ve Ayşegül Yılmayan kardeşler ise sadece anaparanın ödenecek olmasının kendileri kabil birçok öğrencinin mağduriyetini gidereceğini, güven kullanan herkesin dip bire bir çağ alacağının altını çizdi.

YÜKTEN KURTULDUK

İlahiyat fakültesi mezunu Selmancan Yaman ise “Faizli parayı görünce türkçesi ne yapacağımı şaşırmıştım. Amma deminden tezelden ödenir miktara çevirdiler. Kabinede alınan karar bizleri şişman bir yükten kurtardı” dedi.

Uca Kürşat Büyükada

Share: