Kurnaz ekipleri Erzincan’da 14 faili belgisiz olayın 11’ini aydınlattı

Erzincan İl Güllabi Komutanlığı teşrinisani kocaoğlan içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda teşrinisani ayında yakalanan 45 geriden geriye göçmenin 42’si hudut dışı edildi. Kurnaz ekipleri, 1 ay içerisinde muhtelif cürüm aletleri üstelik ele geçirerek 14 faili müphem olayın 11’ini aydınlattı.

Erzincan İl Uyanık Komutanlığınca, adli makamlardan alınan arama kararlarıyla, son teşrin kocaoğlan içerisinde, gravite bölgesinde yapılan aramalar ve kat kontrolleri neticesinde; 1 adet kalaşnikov piyade tüfeği, 4 adet kalaşnikov yaya tüfeği şarjörü, 98 nüsha kalaşnikov piyade tüfeği fişeği, 1 adet pompalı av tüfeği, 1 sayı tek nakız av tüfeği, 197 sayı 7.62X51 mm. winchester yivli av tüfeği fişeği, 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet el telefonu, 1 skor flash bellek ele geçirilerek, 29 şüpheli erkek yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Savaşım Büro Müdürlüğünce dahi 2 yasadışı bulunma, 1 muhacir kaçakçılığı (TCK-79), 1 uluslararası iş gücü kanununa uymazlık olayına engelleme edilerek, bu olaylarda mecmu 45 ağır aksak göçmen ve 4 düzenleyici yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasının ardından azade bırakıldı. Yakalanan ağır aksak göçmenlerden de 3’ü serbest kalırken 42’si sınır dışı edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 14 faili muzlim olaya engelleme edilerek, 11 görüngü aydınlatıldı.

Ayrıca, farklı yanlışlık ve kabahatlerden ufuk 115 keleş şahıs için adli ve yönetsel muamele yapılarak ele geçirilen malzemelere el konudu ve Erzincan’da 140 can yakalanmıştır. – ERZİNCAN

Share: