KPSS’si bildirme bağan namzet kazandı, Genel Yazman ‘biz bile şaşkınız’ dedi

İlahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu’nun rektör olduğu Gaziantep İslam Vukuf ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi’nde kontratlı sektör personeli ilanına başvuranlar arasından KPSS puanı yer düşük olan namzet seçildi. Üniversitenin Umumi Kâtip Yardımcısı Mehmet Esmer, “Biz da şaşkınız” dedi.

Gaziantep İslam Marifet ve Teknoloji Üniversitesi’nde kişiye özel ilan verilerek sözleşmeli kısım personeli alındığı öne sürüldü. 13 kişinin başvurduğu ilana KPSS’den yer bağan fakül kayran kişi seçildi.

Nihat Hatipoğlu’nun rektör olduğu Gaziantep İslam Malumat ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi’nde 11 Mabeyin 2020 tarihinde tıpkısı kişinin alınacağı kontratlı büro personeli ilanı açıldı. İlandaki hususi şartlar arasında “Sunu bir iki önlisans mezunu olup, üniversitelerin Gazetecilik, Iletişim Araçları ve İletişim, Basın veya Basın ve Yayıncılık bölümü mezunu atılmak” şartının yanında “Muhabir kursu eğitim belgesine ve diksiyon eğitimi katılım belgesine iyesi olmak” üstelik düz aldı. 13 kişinin başvurduğu ilanda, sunu bağan KPSS puanını kayran M.K isimli kişi esbak aktarılma personel seçildi.

“Bizi bile gönül tokluğu etmedi”

Cumhuriyet’ten Çağatan Akyol’un haberine bakarak, üniversitenin Genel Yazman Yardımcısı Mehmet Karaca, “Rektör hocamız Nihat Hatipoğlu bu konularda çok alıngan aynı insan. Bize özellikle ‘Şeffaf olun’ uyarısı yapıyor. Aranan koşullar, henüz vasıflı ve nitelikli öge kabul etmek amacıyla. Tığ da çok şaşkınız bu duruma. Bizi bile gönül tokluğu etmedi” dedi.

kişiye özel ilanda zirve! ‘Arz beş altı önlisans mezunu olup, lisans gazetecilik mezunu olma’ şartı arandı

Share: