KPSS yöre lisans oturumu yarın yapılacak

Sınav, 10.15’te başlayacak ve adaylara umumi yetenek ve umumi firez testlerinden bütün 120 soruyu yanıtlamaları üzere 130 zaman süre verilecek- Sınavda koronavirüs salgınına cebin önlemler alınacak

Istimara, Güzel ve Okus Pokus Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Dolay Lisans oturumu, erte Türkiye’de 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’üstelik yapılacak.

Saat 10.15’te başlayacak sınavda, adaylara genel yetenek ve umumi hars testlerinden mecmu 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika müddet verilecek.

KPSS civar lisans adayları, saat 10.00’dan bilahare imtihan binalarına alınmayacak.

– Koronavirüs önlemlerine ilgi edilecek

Sınavda yıpranmamış kalem koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler alınacak. Bu kapsamda, imtihan binalarının ve salonlarının sınavdan evvel uzun temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.

Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler eliyle peçe ve dezenfektan dağıtılacak, talip adaylar, kendileri da dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek.

Sınav görevlilerine maske ve dezenfektan ile lateks ellik dahi dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, özlük maskeleri ve siperlikleriyle bile girebilecek.

Imtihan görevlilerinin Kovid-19 durumları, HES kodları eliyle takip edilecek. Kovid-19 belirlenen imtihan görevlilerinin görevleri tağyir edilerek yerlerine yıpranmamış görevlendirmeler yapılacak.

Kovid-19 ile ilişkin durumu olan adaylar dahi HES kodlarından belirlenecek ve Bili Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve imtihan merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak.

Bu durumda olan adaylar, ÖSYM tarafından SMS ile sınavdan geçmiş bilgilendirilecek.

Ekol bahçelerindeki yığılmayı gölge etmek ve içtimai mesafeyi arkalamak amacıyla adaylar ve imtihan görevlileri dışında tek kimesne meslek bahçelerine giremeyecek. Adaylar, sınav binalarına girişte ve imtihan bitiminde binadan çıkışta, toplumsal mesafenin korunması amacıyla imtihan görevlilerince yönlendirilecek.

Sınav sonuçları, 26 Kasım’üstelik açıklanacak.

Share: