KPSS ve ÖABT karşılık kağıtları erişime açıldı

ÖSYM, KPSS karşılık kağıtlarını erişime açtı

2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Kayran Bilgisi ve ÖABT) Sınavları Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

06 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) ile 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde muteber 2020-KPSS Lisans (Düz Bilgisi) ve 20 Eylül 2020 tarihinde muteber 2020-KPSS Öğretmenlik Kayran Bilgisi (ÖABT) adaylarının yanıt kağıtlarının görüntüleri ve yanıt kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin gözlükçü okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen namzet cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 22 Teşrinievvel 2020 tarihinde saat 13.30’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan bilahare ilişkin sınavı ve “Karşılık Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçmeram sınavda kullandıkları yanıt kağıdı görüntüsünü, yanıt kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen namzet cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı format üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, seçme soru için açıulan eskimemiş pencerede istifham kökünü, karşılık seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgilendiren soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın istifham ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. Ä°lgili sayfada, adayların testlerdeki toplanmış doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları dahi gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen laf belge niteliği taşımaz. Değme türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler asıl alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Share: