KPSS önlisans kol sıralamaları yayımlandı

ÖSYM, 2020 KPSS önlisans branş sıralamalarını yayımladı

2020 KPSS-Yöre Lisans: Dal Bazında Sıralamalar

2020 Amme Personel Seçilmiş Sınavına (2020-KPSS Dolay Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına bakarak branş bazında sıralamaları ÖSYM Namzet İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile kol bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları brifing amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile tıpkısı alanda sınava giren özge adaylar beyninde öz sükse durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bire bir hizmettir. Görüntülenen sermaye belge niteliği taşımaz. Temas cins değerlendirmede ÖSYM sisteminde mukayyet bilgiler anne alınır. Dal bazında tanzim işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı sıra itibariyle etken adına bulunan eğitim bilimi bilgileri ve bu devir itibari ile sistemde etkin eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilimi bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara nazikâne duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Share: