KPSS Kayran Bilgisi Sınavları 7- 8 Ağustos’ta yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021-Amme Personel Seçme Sınavı (KPSS) Düzlük Bilgisi Sınavları yarın gerçekleştirilecek.

Saat 10.15’te başlayacak KPSS Düz Bilgisi Sınavları 1. Oturumunda (Kamu Yönetimi, Uluslararası Ä°lişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Ä°lişkileri) adaylar, kendilerine çoktan seçmeli yöneltilen 120 soruyu 150 dakikada çözecek. Saat 14.45’teki KPSS Kayran Bilgisi Sınavları 2. Oturumunda (Hususiyet, Ä°ktisat, Maliye) adaylara, çoktan seçmeli 120 istifham yöneltilecek ve soruları cevaplamaları içmağara 150 dakika süre verilecek.

8 Ağustos’ta saat 10.15’te başlayacak KPSS Kayran Bilgisi Sınavları 3. Oturumunda (İşletme, Saymanlık, Ä°statistik) adaylar, çoktan seçmeli 120 soruyu 160 dakikada cevaplayacak.

Adaylar, sınavın sabahleyin oturumlarında 10.00, öğleden ahir oturumunda saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

– Sınavda Kovid-19 önlemleri alınacak

ÖSYM, Kovid-19 salgınına karşı 2021-KPSS Düzlük Bilgisi Sınavları öncesinde hazırlık aldı. Bu kapsamda, sınav binalarının detaylı temizliği yapılacak. Ayrıca buralar dezenfekte edilecek.

Adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.

Ä°steyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine da maske ve dezenfektanla lateks eldiven verilecek. Adaylar ve görevliler, öz peçe ve/yahut siperlikleri ile bile sınava gelebilecek.

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla izleme edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve içtimai mesafeyi yüklenmek içmağara adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse meslek bahçelerine alınmayacak. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, içtimai mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Ayrıca, sınav günü nüfus cüzdanını kaybedenlere geçici hüviyet cüzdanı isnat etmek için açık tutulacak nüfus müdürlükleri de ÖSYM’nin internet sitesinden duyuruldu.

Share: