KPSS 2021/5’te sunu bağan nokta ile tayin yapılan bölümler

2021/5 ile avukat ataması arz düşük 91, Mimar ataması yeryüzü düşük 94, Mühendis ataması ise sunma düşük 90 puan ile yapıldı. 3 mimar, 10 mühendis, 25 dahi avukat ataması yapıldı.

KPSS 2021/5 tercih sonuçları güzeşte itibariyle açıklandı. Tercih sonuçları ile beraber Kasaba ve Kentçilik Bakanlığı’na Önlisans’tan 9, Lisanstan bile 38 kişinin ataması yapıldı.

2021/5 ile avukat ataması arz düşük 91, Mimar ataması yeryüzü bağan 94, Mühendis ataması ise sunu düşük 90 puan ile yapıldı. 3 mimar, 10 mühendis, 25 bile avukat ataması yapıldı.

10 mühendis ataması; Araba, Araba ve İmalat, Makine ve Üretim, Araba ve Gereç, İnşaat, Yer, Eroin, Beyaz Zehir ve Mücevher Istihzar, Yer Bilimi, Hidrojeoloji, Yer Yağı ve Doğalgaz Jeolojisi, Jeodezi ve Fotogrametri, Yer Ölçümü ve Haritacılık, Harita, Geomatik mühendisliği bölümü mezunları arasından yapıldı.

Önlisans’tan birlikte bildirme düşük 86 nokta ile göz personeli ataması yapıldı.

9 kesim personeli ataması; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Elektronik Beyin Programlama, Elektronik Beyin Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Yurt ve Taşınmazlar Yönetimi, Emlak Yönetimi yahut Emlak Yönetimi ve Pazarlama ile Adalet bölümü mezunları arasından yapıldı.

Lisans’tan nasıp yapılan bildirme düşük puanlar

Önlisans’tan atama yapılan genişlik bağan puanlar

Share: