Kovid-19 olay artışına karşı aşı çağrısı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Marifet Dalı Dr. Öğretim Üyesi Büyük Ä°rfan Baran, Kovid-19 olay artışlarına karşı vatandaşların nakıs ve hatırlatma dozu aşılarını yaptırmalarını istedi.

Yağmur, AA muhabirine, akıbet zamanlarda ülke genelinde Kovid-19 vakalarında artışın yaşandığını söyledi.

Kovid-19’un bitmediğkayınbirader, bulaşıcılığının bitmeme ettiğini belirten Baran, Kurban Bayramı’ndan bilahare bölgede arttığını dile getirdi.

Aşı süresi geçenlerin, aşılarını en üst 5-6 kamer önce yaptıranların ve riziko grubunda meydan alanların kalık aşılarını tamamlamaları gerektiğkayınbirader nâkil Baran, “Vatandaşlarımızın dolgun taşıma araçlarında, hastanelerde ve kalabalık ortamlarda maskeye özenne göstermesi gerekiyor. Tedbirli olmakta yarar var. Eskimemiş aşılar üretildiğinde salgınla mücadelede başarı şansı artacaktır.” dedi.

Umum hijyenine dikkat etmesi üzerine üstelik münebbih Yağmur, “Vatandaşlarımıza peçe takmalarını ve kalabalık ortamlarda bulunmamalarını referans ediyoruz. Yatan hastalarımız şu an çok bir iki sayıdahi. Primer ve kronik rahatsızlığı bulunup salgına yakalanan hastaların yatışları söz konusu.” diye niteleyerek konuştuh.

Share: