Kırıkkale’de vahim hikâye artışı: Riziko haritası yeniden kızardı

Keyif Bakanlığı’nın “Hayata Eve Sığar” uygulamasındaki Covid-19 çokluk haritasında Kırıkkale’nin büyük ayrımsız bölümü, “erdemli riziko” anlamına gelen al renge döndü.

Korona virüsü (Covid-19) pandemisinde yaklaşık 2,5 sene geride kalırken, artı hadise sayıları dahi yeninden artışa geçti. Kırıkkale’üstelik birlikte akıbet günlerde vaka sayıları günce 150’nin üzerinde artma gösterdi. Covid-19 vakalarındaki çoğalma, Afiyet Bakanlığının HES cıvıl cıvıl uygulamasına birlikte yansıdı. Risk haritasında kentin az daha cümlesi baştan “erdemli risk” anlamına mevrut kırmızı renge döndü. Hatırlatma dozu randevularının yeniden açılmasıyla gelişigüzel “BioNTech” aşısının üzerinden 6 ay geçenler ise aşılama yaptırmak üzere hastanelere başvurdu.

Kafe işletmecisi Engin Yeşilbayrak, “Şu zaman halkımıza söyleyeceğimiz biricik şey; işletme kendisine çokça özen etmelerini öneriyoruz. Filhakika haritada birlikte kırmızı olduğunu duyduk. Bu konuda haddinden fazla dikkat edersek halkımıza üstelik buradan ikaz yapıyoruz. Hem bizim için hem birlikte halkımız için çok bol olacak. Şu anda üstelik telkih sorunumuz yok. Bu konuda dediğimiz kadar bizim elimizde olan ayrımsız molekül. Halkımız duygulu olursa bunu bütün alay malay yeneceğimizi düşünüyorum” dedi.

Share: