Kiralık ev ağrımak amacıyla İstanbul’a mevrut koca, dolandırıldığını anlayınca eşyalarıyla sokakta kaldı

Ahmet Doğan, 2 hafta önce Tekirdağ’dan İstanbul’a, sülale tutmak amacıyla geldi. İşsiz ve bekar olduğu gerekçesiyle aile bulmakta zorlandığını tamlayan Doğan, genel ağ sitesi üzerinden bulduğu Küçükçekmece’deki benzeri evi isticar etmek amacıyla, kendini karı sahibinin yeğeni yerine tamlayan kişiye 15 bin TL ifa yaptı.

EŞYALARIYLA SOKAKTA KALDI

Pazartesi günü Sefaköy’de bulunan eve mevrut Doğan, ofis kapısının kilidinin değiştirildiğini fark etti, eşyalarıyla alay malay sokakta kaldı. Bunun üstüne karakola başvuran Doğan, bire bir kişinin başkalarını da bu şekilde dolandırdığını öğrenerek şikayetçi oldu.

“ANAHTARI BİLE VERDİ”

Kira bedelini doğrudan isnat etmek zorunda kaldığını tamlayan Ahmet Doğan, “Tekirdağ’bile de hareket bulamayınca İstanbul’a akmak istedim. Aynı aile tutup benzeri hareket bulmak için geldim buraya. Sabık hafta cuma haset aynı genel ağ ilanından kiralık daire gördüm. Şahsı telefonla aradım. Buraya gelmemi söyledi. Ben birlikte Tekirdağ’dan otobüse bindim. Küçükçekmece, Sefaköy’e geldim. Şahısla görüştüm. Bu Arada daireye baktık. Daireyi beğendiğimi, sancımak istediğimi söyledim. Sonraları nüfus kendisini kat sahibinin yeğeni yerine tanıttı. Ofis amcamın demişti, amcasıyla görüştürdü beni. Tanıştık ettik. Dairenin anahtarlarını verdi bana. Ondan sonradan benden 5 bin teklik benzeri mahiye önceden 10 bin liralık bile depozito parası toplamda 15 bin lira dünyalık istedi. Ben bile kendilerine bana IBAN numarası gönderin, ego parayı hesabınıza atayım dedim. Onlar da IBAN’a parayı atarsanız KDV kesilir, elden verebilir misin dediler. Ben birlikte kat bulamama korkusuyla, çünkü bekarım bekara ofis vermiyorlar. Dairenin fiyatı üstelik beş bin lira, uygundu. Kat fiyatları çokça yüksek, daireyi kaçırmamak ümidiyle adamlara ben 15 bin lirayı aracısız yöneltmek zorunda kaldım” dedi.

“BANA GÜVENMİYOR MUSUN, BAK EGO SANA HADDINDEN FAZLA KIRILDIM”

Parayı teslim ederken telaş duyduğunu ifade eden Doğan, ‘Nakit namına on beş bin lirayı verdim. Az Buçuk yürüdükten sonra namına dedim kim ‘Kardeş parayı aldığına dayalı bire bir kağıdın arkasına yazıp imza atabilir misin” dedim. O bile ‘İşte, evet sen bana güvenmiyor musun’ Bak ego sana haddinden fazla kırıldım’ Ego üstelik dedim ki, ‘Kardeş bunun güvenle, kırılmakla bire bir alakası bulunmayan yani. Sonuçta ego sana doğrudan 15 bin liralık efektif verdim. Parayı aldığına dayalı kağıdın arkasına yazıp imzalayacaksın’ dedim. Biraz nazlanma etti. Sonra ben kendisini kandırma etmiş oldum, ısrar ettim. ‘Tamam’ dedi. ‘Yazacağım’ dedi. Benzeri marketin önüne geldik. Oradan tıpkısı nev aldım. Marketin önündeki dolabın konusunda banka dekontunun arkasına 15 bin lirayı elden aldığına dair yazı yazdı. TC numarasını yazdı imzaladı” diyerek belirtti.

“O ANDA DOLANDIRILDIĞIMI HİSSETTİM”

İstanbul’a geldiğinde dolandırıldığını hissettiğini belirten Ahmet Doğan, ‘Fiilen ben yeniden Tekirdağ’a gittim. Bu adamlar bana nakliyeci üstelik ayarladılar. Pazartesi gelip zat ayarladıkları nakliyeciyle benim eşyalarımı Küçükçekmece’deki, Sefaköy’deki tuttuğum eve geçireceklerdi. Bunlar gelmediler. Pazartesi akşam, gelmeyince; bana dedi kim, ‘Kardeş istersen sana paranı dümbelek gönderebilirim. dedi. Ego birlikte ‘Tamam gönderö dedim. Parayı bile göndermediler. Ben Salı haset esasen otobüse bindim. Sefaköy’e geldim. Ondan sonra kiraladığım daireye gittim. Apartman kapısını bana verdikleri anahtarla açtım. İçeri girdim. Kat kapısını açmaya çalıştığımda açamadım kilidi değiştirmişler. O anda dolandırıldığımı hissettim. Karakola gittim. Karakola gittiğimde orada aynı kişiyi elan dolandırdıklarını öğrendim. O de Azerbaycanlı benzeri kişiydi. 12 bin liralık üstelik onu dolandırmışlar. Hakikat şahsın verdiği sima üstelik düzme daha çok, verdiği TC etiket numarası, telefon numarası gereksiz daha çok. Hiçbir isme kayıtlı değildi” diyerek konuştu.

“EŞYALARIMIN YANINDA YATIYORUM GELGEL ANTIPATIK BARAN YAĞDI ISLANDIM”

Yetkililerden arkalama beklediğini söyleyen Doğan, ? Henüz önce ben Tekirdağ’da benzeri dükkanda kalıyordum. Dükkandı kaldığım düz, familya değildi. İş arkadaşlarımla beraber kaldığım tıpkısı yerdi. Elan evvel ego beraber kaldığım arkadaşlarıma ev tutacağını söylemiştim. O dükkandakiler beni aradılar ‘Saat 10’a kadar eşyalarını aldın aldın almadın sokağa atıyorumö dediler. Ben de buradan, İstanbul’dan apar topar biricik pikap kiraladım. Tekirdağ’a gittim. Eşyalarımı aldım geldim. Hakikat, burada eşyalarımı koyacak, gidecek bire bir yerim olmadığı için buraya eksiltmek zorunda kaldım. Ego güzeşte gece 00.30’bile eşyalarımı buraya indirdim. Şimdi, eşyalarımın yanında yatıyorum. Albeni soğuktu yağmur yağdı, ıslandım. Zaman dahi benim gidecek bire bir yerim, eşyalarımı koyacak ayrımsız yerim yok. Erte birlikte namevcut, kıygın durumdayım. Kalacak tek yerim yok. Yetkililere sesleniyorum. Bana havari olsunlar” dedi.

“O ZAMAN ŞÜPHELENDİM ONLARDAN”

Habbe kiralanması üzerine lüp cins sahibinin kardeşi Müstakil Branş’un ilgilendiği öğrenildi. Bağımsız Milletvekili Kol dahi yaşananlarla ait konuştu.

Dolandırıcı olduğu argüman edilen kişiden güvenmelik aldığını belirten Özgür Branş, ‘Lüp sahibi kardeşim, Kardeşim tasalı olduğundan evi kiraya yöneltmek için ego ilgileniyordum. Geçtiğimiz hafta Çarşamba haset biri beni aradı. Evin bibi kiralık olup olmadığını sordu ego de sülale kiralık dedim. Geldi evi gördü, ondan sonra beğendi. Evi istediğini söyledi, üste yağmurluydu diyerek gittim onu yoldan aldım getirdim. İşte 7 bin TL’ye evin kirasına anlaştık. Bilahare kendisi üç güvence akçesi teklif etti. Ayrımsız üstelik icar. Hani hep 4 sunum icar alacaktım. Sonraları bana 700 TL üstelik kapora verdi. Cumartesi haset dahi gelip kalın kafalı kalan parayı vereceğini, itilaf yapacağını söyledi. Evde bakir evlenecek kardeşinin oturacağını söyledi, ben bile bitmiş dedim. Evi tutacağı yani parayı getireceği dönüş annesinin apandisit ameliyatı olduğunu Okmeydanı’nda hastanede olduğunu, onun için bile zaman gelmeyip üstelik Pazartesi versek olur mu diye niteleyerek söyledi. Anca söyleyince ego üstelik dedim ki ‘Ailevi sorunun beni ilgilendirmez kardeşim” dedim. ‘Benim kiramda külfet, yaparsın. Ben de evi sizce vermekten vazgeçtim” dedim. Şüphelendim. O zaman şüphelendim onlardan” diye niteleyerek konuştu.

“SEN NEYE BAKARAK PARANI VERİYORSUN?”

Aynı kişinin henüz geçmiş birlikte Azerbaycan asıllı kişileri dolandırdığını anlatım fail Bağımsız Kol, ‘Bilahare akşama akilane komşum aradı, ‘Özgür, sen burada Azerilere falan aile verdin mi” diyerek. Ben üstelik dedim ‘Ego Azerilere eş vermedim. Çabucak aynı birey geldi’ dedim, doğrusu o günden beri birlikte eve gelmemiştim. Ondan sonra ego de öyle deyince arabaya atladım geldim. Baktım Azerbaycan asıllı arkadaşlar dahi kapının önünde. Ego onları ilk defa gördüm. Onlar da beni ilk defa görmüştü. Sonradan işte nakız iş ne dedim’ ‘İşte tığ evi tuttuk. Evi gezdik falanö diyerek söylediler, Bilahare geldim. Yani, henüz evvel aynı kişiyi henüz dolandırmış. Diğerini bilmiyorum, ego bunlarla muhatap oldum geçmiş başta. Sonra bunlar hakeza deyince üstelik ben kuşkusuz oluyor öyle husus? Yani ego evi sana vermemişim. Seninle hiçbir madde görmemişsin. Hangi kesim, hangi tıpkısı öz, sen neye bakarak paranı veriyorsun? Bu birlikte aha ‘4 bin TL’ye anlaştım. 3 aylık kira verdim’ dedi. Verip vermediğini bilmiyorum. Demincek bunun günahı zat boynunda” ifadelerini kullandı.

“EVİN KİLİDİNİN GÖBEĞİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER”

Kilit göbeğinin değiştirildiğini fark ettiğini söyleyen Hür Dal, ‘Evin anahtarını da rastgele şeyini değiştirmişler yoğun. Bunu benden habersiz yapıyorlar. Biz elhak bunları bildirdik. Şikayetçi olduğumuzu de bildirdik bu kişilerden. Evimizi bizden bihaber başkalarına kiraya vermeye kalkıştıkları için de ayriyeten şikayetçi olduk. Kanuni adına de takipçisiyiz elhak bu konunun. Bu öğün kendim göbek aldım. Kendim değiştirdim. Hani anahtarlar değişsin bu eşhas henüz eksantrik kimseleri kıygın etmesin. İşte kendim bu kilidi değiştirdikten sonraları tıpkı gönül henüz tıpkısı konuyla ait mevrut, gine gören tıpkısı komşu beni aradı. Biri daha mevrut, ‘Evi tuttum anahtar olmuyorö diyerek. Ego dahi, anahtarı, göbeği değiştirdiğim amacıyla otomatikman zaten olmuyor elindeki anahtar. Ondan bilahare ben da söyle o kişiye karakola gitsin diyerek ilettim. Herkesle de yüzleşmeye hazırım, seçkin özdek olduğunda dahi karakola üstelik, savcılığa de müstelzim bilgimizi veririz. Yani bastırık yok o konuda” şeklinde konuştu.

Dolandırıldığını tamlayan Ahmet Doğan’ın sokaktaki bekleyişi devam ediyor, polis ekipleri ise şüpheliyi yakalamak için say başlattı.

Share: